Celebrity

10 největších hitů karla gotta, které každý miluje. Nikdy na tebe nezapomenemePodle médií tento svět včera kolem půlnoci (1. 10.) opustil legendární československý zpěvák Karel Gott (♱80). Za celou svou úspěšnou kariéru nazpíval 978 písniček, prodal 50 milionů nosičů, získal 42 Zlatých slavíků a 120 televizních ocenění. V tomto článku si zavzpomínáme na 10 největších hitů maestra Gotta, které zveřejnil portál refresher.sk .

1 Oči má sněhem Zaváté

Tato skladba, která pochází z roku 1964 byla jedna z Gottových prvních velkých hitů. Fanoušků a obdivovatelů si získal svým čistým hlasem díky čemuž ho v zahraničí přezdívali “Zlatý hlas z Prahy”.

2 dotýkat se hvězd

Další velký hit z roku 1964, který byl součástí filmového muzikálu Kdyby tisíc klarinetů od režisérů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. “Je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých na zem spadlých, z nebe, je nebezpečné dotýkat se tobě ,” zpívá v duetu Gott spolu s Evou Pilarovou.

3 Trezor

V roce 1965 Karel Gott přišel s písní Trezor, která se okamžitě stála populární mezi mládeží. Tento hit zazněl i ve filmu Pelíšky při scéně s “trapným” tancem. Karlovy pohyby chtěl napodobit snad každý!

4 C’est la vie

To je život (z francouzštiny) je název dalšího velkého hitu z roku 1966. A právě texty o životě a o tom jak plyne se v Gottově repertoáru objevovaly často. “Já jsem si vždycky prala spíš nedospěla, Zůstat klukem, a to se právě některé textařům povedlo, že pochopili moje klukovství v jednání a že to datum narození je jenom číslo, které se samozřejmě slaví,” prozradil Gott v jednom z posledních rozhovorů pro Českou televizi .

5 Kávu si osladím

Od pomalé písně se dostáváme opět k trochu svižnejšímu hitu z roku 1972 jakým je píseň Kávu si osladím. Její popularitu a relevantnost dokazuje i to, že ve své tvorbě ji zmínili i kapely jako Kabát nebo Tři sestry. Touto písní zakončil velkolepý koncert v O2 aréně, když po zdravotní pauze maestro oslavoval neuvěřitelných 60 let na hudební scéně.

6 Lady Karneval

Tento hit z roku 1968 vyhrál Gottovi ocenění Zlatého Slavíka, kde se stala legendární jeho věta: “To jsem opravdu nečekal.”. Karel Gott později vydal parfém s názvem Lady Karneval. “Pánové a paní, vím jak se ruší žal. Já tíhnu duší jen k Lady Carneval, “zpívá se v legendárním hitu.

7 Zvonky štěstí

Už v devíti letech byla Dara Rollins úspěšnou zpěvačkou, protože prodala 250 000 nosičů a dokonce se umístila iv anketě Zlatý Slavík. Později ještě pod jménem Darina Rolincová nazpívala s Karlem Gottem píseň Zvonky štěstí. Tato spolupráce ji vystřelila na přední příčky československých hitparád. Tento hit má dokonce i německou verzi s názvem Fang das Licht.

8 Für immer jung

“Díky spolupráci s Bushidem Potkali něco, s čím jsem ve svém věku už nepočítal. Náš duet skvěle přijali všechny generace a já se po dvanácti letech vrátil na přední místa celoněmeckého i rakouské hitparády. Spojení dvou zcela odlišných interpretačních, imageových i věkových světů prostě skvěle zafungovalo. Dokonce i mezi teenagery, ” řekl maestro pro Denik.cz . Tato písnička si rozhodně podmanila i mladých ale i starých. Karel Gott se také netajil svou náklonností k Německu ik rapové žánru.


9 Být stále mlád

V roce 2018 se píseň Für immer jung dočkala české verze, kterou si Gott zazpíval s Leošem Marešem. “Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a Měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň Být stále mlád a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Hanbiti jsem se a věděl jsem, že by kluk v kozích s takovým praním působil dost trapně, ” vzpomíná na svém Instagram Mareš.

10 Srdce nehasnou

Letos v květnu vydal Gott píseň Srdce nehasnou, kterou nazpíval se svojí 13-letou dcerou Charlottou Elou. Autorem této písně je Richard Krajčo známý z kapely Kryštof. Touto písní se Gott jakoby loučil se svou kariérou. “Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskladné, a proto jsem se i trochu bál. Vznikla Zpověď zralého Moudrý muže, táty, který už ví, co se chystá. Byl jsem rád, že se Karlu i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se záliba i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce, ” řekl o vzniku písně Krajčo pro Novinky.cz .

Celé rodině, příbuzným a přátelům vyjadřujeme soustrast.

Která píseň od maestra Gotta je Vaše oblíbená? Ocitla se i v tomto seznamu?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Nejkrásnější holčička ukázala 10 let starou fotografii: Co se stalo s tvářičkou, která ohromila svět?

Svět si zamiloval modelku Thylane Blondeau (17), když měla pouze šest let. V té době se objevila její dnes již ikonická fotografie v magazínu Vogue.

Francouzská kráska se nyní na svém Instagram zapojila do internetové výzvy, při které se sdílí deset let stará fotka. Každý čekal, že vytáhne onu starou klasiku, modelka ale překvapila a přišla s jinou.

Slavná franacúzská modelka Thylane Blondeau se jako spousta dalších celebrit zapojila do instagramovej výzvy “Ten Years Challenge”.

Jde o příspěvek, ve kterém uživatelé porovnávají svou aktuální fotku s jinou, deset let starou, tedy z roku 2009, aby ukázali, jak zestárli nebo se naopak pochválili, jak dobře i po takové době vypadají.

Thylane, zdá se, internetovou výzvu moc nepochopila, protože na svůj Instagram zaslala porovnání dvou fotografií, mezi nimiž je rozdíl necelých dvanácti let. Jako archivní vzpomínku si navíc překvapivě vybrala neznámou fotografii, která sice také vznikla na focení do módního magazínu Vogue, ale nejedná se o tu, co před jedenácti lety obletěla celý svět.

“10 Years challenge, děkuji vám za 2,9 milionů sledujících! Všechny vás miluji, ” poděkovala při vzpomínce svým fanouškům.

Že by už měla, krásná blondýna s plnými rty, slavné fotky plné zuby?

Dnes sedmnáctiletá modelka se jako jediná žena v historii stala dvojnásobnou nejkrásnější tváří světa. Poprvé, v pouze šesti letech, a podruhé v prosinci roku 2018.

“Stále tomu sama nemůžu uvěřit. Děkuji všem, kteří pro mě hlasovali. Nikdy by mě to ani nenapadlo. Jsem vám všem velice vděčná, ” napsala před měsícem modelka na svůj Instagram.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Tragédie! Nečekaná smrt mladé české herečky z filmu Pelíšky!

Český umělecký svět zasáhla smutná zpráva. Až nyní se do médií dostala informace, že začátkem dubna tragicky zahynula herečka, která se objevila iv legendárních Pelíškách. Její smrt je však obestřen rouškou tajemství.

Ze světa české kinematografie přišli velmi smutné zprávy. Jen 39-letá oblíbená herečka tragicky zemřela již začátkem dubna. Její úmrtí potvrdilo městské divadlo.

Zahrála si v legendárním a kultovním filmu Pelíšky. Na televizních obrazovkách ji mohli diváci vidět v televizní inscenaci Dějiny jedné rodiny, zda v soutěžní relaci O poklad Anežky České.

Po ukončení studia na Pražském konzervatoři v roce 2001 dostala angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Během studií na konzervatoři měla možnost hostovat v Divadle Na Fidlovačce v představení Fidlovačka.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Smutné zprávy: koronavirus ZABIL známou tvář z Českého filmu!

Z české kinematografie dorazili velmi smutné zprávy. Komplikacím v důsledku koronavirus podlehla známá scenáristka, v níž filmu si zahrál Bolek Polívka spolu s Veronikou Žilkovou.

Koronavirus usmrtil v Čechách už 166 lidí, ale mnohem agresivnější řádí v americkém New Yorku, kde mu podlehlo přes 11 tisíc obětí. A právě ve světové metropoli naposled vydechla známá česká tvář filmu Milena Jelínková. 85-letá scénáristka zemřela na komplikace spojené s koronavirus, o čemž informoval na sociální síti český režisér Jan Hřebejk.

” Špatná zpráva z NY. Martina Formanová mi právě napsala, že na komplikace s koronavirus dnes zemřela Milena Jelínek, “uvedl spolu s fotkou, na níž sedí obě dámy společně za jedním stolem. Zprávy potvrdila na sociální síti i Filmová a televizní fakulta FAMU.

Právě zde absolvovala scenáristka své studium, ale v roce 1961 nakonec emigrovala do USA, kde žila až do své smrti. Na Columbijské univerzitě vyučovala celé roky scenáristiku av našich končinách se proslavila zejména filmem Zapomenuté světlo z roku 1996. V dramatu z období 80. let si zahrál Bolek Polívka a Veronika Žilková, přičemž film získal ocenění Český lev ve třech kategoriích. Čest její památce.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Celebrity2 dny před

Nejkrásnější holčička ukázala 10 let starou fotografii: Co se stalo s tvářičkou, která ohromila svět?

Svět si zamiloval modelku Thylane Blondeau (17), když měla pouze šest let. V té době se objevila její dnes již...

Zajímavosti2 dny před

Vědci určili ideální věk na porod dítěte. Tento věk je nejdůležitější pro porod zdravého miminka!

Mateřství je největší dar, který můžete v tomto životě získat. Otázkou však je, kdy je nejlepší čas mít děti? Existuje...

Celebrity2 měsíci před

Tragédie! Nečekaná smrt mladé české herečky z filmu Pelíšky!

Český umělecký svět zasáhla smutná zpráva. Až nyní se do médií dostala informace, že začátkem dubna tragicky zahynula herečka, která...

Zajímavosti2 měsíci před

Vláda zrušila ústní maturity: Studenti budou ohodnoceni na základě …

Poté, co vláda České republiky přerušila v rámci bezpečnostních opatření proti pandemii COVID-19 vyučování na všech školách, bylo velkou neznámou,...

Zajímavosti2 měsíci před

Lidé z romské osady toho mají dost: TOTO požadují pro svou rodinu!

Mnohé romské osady jsou momentálně v izolací poté, co byli někteří obyvatelé pozitivní otestování na onemocnění COVID-19. Potraviny a hygienické...

Zajímavosti2 měsíci před

Nejkrásnější holčička světa před třemi lety: Neskutečné, jak vypadá dnes!

V roce 2019 zahraniční portál Daily Mail prohlásil novou dětskou královnu krásy, kterou se stalo 6-leté ruské holčička jménem Anastasia...

Celebrity3 měsíci před

Smutné zprávy: koronavirus ZABIL známou tvář z Českého filmu!

Z české kinematografie dorazili velmi smutné zprávy. Komplikacím v důsledku koronavirus podlehla známá scenáristka, v níž filmu si zahrál Bolek...

Zajímavosti3 měsíci před

Nakažený taxikář koronavirem promluvil: Jste andělé, vzkázal lékařům a zdravotníkům.

Slova o andělech a plné díků! Taxikář (53), který se před více než měsícem nakazil koronavirus a zákeřný virus ho...

Nezařazené3 měsíci před

AKTUÁLNÍ zpráva z České republiky: koronavirus má první oběť!

Z České republiky, kde je momentálně 1 200 pacientů nakažených koronavirus, přišly mimořádně smutné zprávy. Onemocnění si totiž vyžádalo první...

Zajímavosti3 měsíci před

Mohou koronavirus přenášet i psi? Varování lékařky Na TOTO dejte pozor!

Nejeden pejskař se v těchto dnech aktivně zajímá o to, jak to vlastně s potenciálním přenášením koronavirus u domácích zvířat...

Oblíbené