Celebrity

10 největších hitů karla gotta, které každý miluje. Nikdy na tebe nezapomenemePodle médií tento svět včera kolem půlnoci (1. 10.) opustil legendární československý zpěvák Karel Gott (♱80). Za celou svou úspěšnou kariéru nazpíval 978 písniček, prodal 50 milionů nosičů, získal 42 Zlatých slavíků a 120 televizních ocenění. V tomto článku si zavzpomínáme na 10 největších hitů maestra Gotta, které zveřejnil portál refresher.sk .

1 Oči má sněhem Zaváté

Tato skladba, která pochází z roku 1964 byla jedna z Gottových prvních velkých hitů. Fanoušků a obdivovatelů si získal svým čistým hlasem díky čemuž ho v zahraničí přezdívali “Zlatý hlas z Prahy”.

2 dotýkat se hvězd

Další velký hit z roku 1964, který byl součástí filmového muzikálu Kdyby tisíc klarinetů od režisérů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. “Je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých na zem spadlých, z nebe, je nebezpečné dotýkat se tobě ,” zpívá v duetu Gott spolu s Evou Pilarovou.

3 Trezor

V roce 1965 Karel Gott přišel s písní Trezor, která se okamžitě stála populární mezi mládeží. Tento hit zazněl i ve filmu Pelíšky při scéně s “trapným” tancem. Karlovy pohyby chtěl napodobit snad každý!

4 C’est la vie

To je život (z francouzštiny) je název dalšího velkého hitu z roku 1966. A právě texty o životě a o tom jak plyne se v Gottově repertoáru objevovaly často. “Já jsem si vždycky prala spíš nedospěla, Zůstat klukem, a to se právě některé textařům povedlo, že pochopili moje klukovství v jednání a že to datum narození je jenom číslo, které se samozřejmě slaví,” prozradil Gott v jednom z posledních rozhovorů pro Českou televizi .

5 Kávu si osladím

Od pomalé písně se dostáváme opět k trochu svižnejšímu hitu z roku 1972 jakým je píseň Kávu si osladím. Její popularitu a relevantnost dokazuje i to, že ve své tvorbě ji zmínili i kapely jako Kabát nebo Tři sestry. Touto písní zakončil velkolepý koncert v O2 aréně, když po zdravotní pauze maestro oslavoval neuvěřitelných 60 let na hudební scéně.

6 Lady Karneval

Tento hit z roku 1968 vyhrál Gottovi ocenění Zlatého Slavíka, kde se stala legendární jeho věta: “To jsem opravdu nečekal.”. Karel Gott později vydal parfém s názvem Lady Karneval. “Pánové a paní, vím jak se ruší žal. Já tíhnu duší jen k Lady Carneval, “zpívá se v legendárním hitu.

7 Zvonky štěstí

Už v devíti letech byla Dara Rollins úspěšnou zpěvačkou, protože prodala 250 000 nosičů a dokonce se umístila iv anketě Zlatý Slavík. Později ještě pod jménem Darina Rolincová nazpívala s Karlem Gottem píseň Zvonky štěstí. Tato spolupráce ji vystřelila na přední příčky československých hitparád. Tento hit má dokonce i německou verzi s názvem Fang das Licht.

8 Für immer jung

“Díky spolupráci s Bushidem Potkali něco, s čím jsem ve svém věku už nepočítal. Náš duet skvěle přijali všechny generace a já se po dvanácti letech vrátil na přední místa celoněmeckého i rakouské hitparády. Spojení dvou zcela odlišných interpretačních, imageových i věkových světů prostě skvěle zafungovalo. Dokonce i mezi teenagery, ” řekl maestro pro Denik.cz . Tato písnička si rozhodně podmanila i mladých ale i starých. Karel Gott se také netajil svou náklonností k Německu ik rapové žánru.


9 Být stále mlád

V roce 2018 se píseň Für immer jung dočkala české verze, kterou si Gott zazpíval s Leošem Marešem. “Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a Měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň Být stále mlád a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Hanbiti jsem se a věděl jsem, že by kluk v kozích s takovým praním působil dost trapně, ” vzpomíná na svém Instagram Mareš.

10 Srdce nehasnou

Letos v květnu vydal Gott píseň Srdce nehasnou, kterou nazpíval se svojí 13-letou dcerou Charlottou Elou. Autorem této písně je Richard Krajčo známý z kapely Kryštof. Touto písní se Gott jakoby loučil se svou kariérou. “Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskladné, a proto jsem se i trochu bál. Vznikla Zpověď zralého Moudrý muže, táty, který už ví, co se chystá. Byl jsem rád, že se Karlu i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se záliba i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce, ” řekl o vzniku písně Krajčo pro Novinky.cz .

Celé rodině, příbuzným a přátelům vyjadřujeme soustrast.

Která píseň od maestra Gotta je Vaše oblíbená? Ocitla se i v tomto seznamu?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny překvapila, poslední rozloučení s Menzelem bude veřejné.

Konat se bude v pátek 18. září v pražském Rudolfinu. Rozhodla se zveřejnit pohřeb známého režiséra na základě velkého zájmu přátel, kolegů a zejména příznivců zesnulého Menzela.

„Proto se v pátek 18. září od 10:00 do 18:00 pro vás všechny otevře foyer Rudolfina, kde se budete moci s Jirkou osobně rozloučit,“ řekla vdova.

Také Olga Menzelová sdílela program, na který se mohou těšit fanoušky během posledního rozloučení. Vdova uvedla, že během pohřbu bude hrát hudba z jeho filmů.

Po rozloučení si všichni návštěvníci mohou prohlédnout malou výstavu Rozmarná léta, kterou napsal zesnulý Jiří Menzel. Během své poslední rozloučení se také rozhodla zapnout jeho oblíbenou hudbu pro Jiřího Olgu, a to jsou skladby Wolfganga Amadea Mozarta.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Jasmina Alagic upřímně o vzhledu syna Sanela: Nelíbil se mi, nechtěla jsem mu dát pusu

Slovenská moderátorka se koncem července 2019 stala poprvé maminkou. Alagic na soukromé klinice v Bratislavě porodila syna Sanela císařským řezem, a to kvůli komplikacím, které jí přirozený porod neumožnily.

Rytmus a Jasmina uvítali malé miminko v luxusně zařízené pokojíčku. Celebritnou dvojice sáhla po oblíbené značce dětských doplňků, které volila zejména v krémových barvách, doplněných prvky modré.

Jasmina Alagic je velmi otevřená bytost, čeho si váží nejen její manžel Rytmus, ale i tisíce jejích fanoušků. Dokonce se nebála před národem přiznat, že se jí její syn Sanel po narození tak úplně nelíbil a že vypadal jako zvířátko.

Podobné pocity má určitě i řadu ostatních žen, jenže přiznat si tento fakt, že jejich dítě nevypadá vůbec tak, jak si ho představovali, a navíc o tom mluvit veřejně, si dovolí málokterá.

Dvouměsíčního Sanela moderátorka Jasmina Alagic a rapper Rytmus zatím veřejnosti neukázali. Jasmina to v Show Jana Krause, kde byla hostem, zdůvodnila tím, že je zkrátka ještě maličký. Po chvilce se ale rozpovídala o tom, jak je překvapená z toho, že skoro každý den vypadá její synáček jinak.

a když jsem mu měla dát pusu … uff,” začala Jasmina popisovat první momenty, kdy uviděla vytouženého syna.

“Nebylo mi to celé ještě blízké, opravdu vypadal zvláštní,” přiznala moderátorka, na které bylo vidět, že si po porodu dříve přežila šok než nejkrásnější životní chvilky.

“Na jeho tvář jsem si musela zvykat, vypadal jako opička, byl strašně chlupatý,” pokračovala dále Jasmina, která, když viděla, že manžel Rytmus se k Sanel má o mnohem více než ona, postupně se začala přidávat na jeho stranu a syna začala brát takového, jaký je.

“Dnes už je Sanel větší a nadšení z mateřství již prožívám spolu s Patem,” uzavřela téma vzhledu svého syna.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Takto vypadá jediná žena kterou Patrick Swayze miloval celý život. Byla při něm až do poslední chvíle.

Patrick Swayze byl dobrodruhem, ale zároveň i romantikům. Miloval jízdu na koni a účastnil se honu na zvířata.

Neměl problém ani seskokem z padáku. Na druhé straně však bylo vidět a cítit, že byl citlivý člověk a vyzařovalo z něj něco pozitivní a dobré.

Patrick Swayze byl dobrodruhem, ale zároveň i romantikům. Miloval jízdu na koni a účastnil se honu na zvířata. Neměl problém ani seskokem z padáku. Na druhé straně však bylo vidět a cítit, že byl citlivý člověk a vyzařovalo z něj něco pozitivní a dobré.

Patrik vždy říkal, že jeho manželka je nejkrásnější bytost na celém světě. Byla jeho nejlepším přítelem, ale i spolehlivou partnerkou. Ji však dostala jeho nedostupnost a nevinnost.

Po krátkém čase si uvědomil, že se do ní bezhlavě zamiloval. Jejich láska se začala přátelstvím, dokázali spolu parafrázovat celé hodiny.

Jejich rozhovorech hrála “prim” upřímnost, čestnost a otevřenost. Na chvíli se odloučily, protože Patrik odešel do New Yorku, kde chtěl pozvednout svou kariéru v oblasti baletu.

Jelikož se Lisa odmítla vzdát Patrika, chtěla být při něm co nejblíže. Později se vzali, a proto že neměli žádné problémy začaly snít o dětech.

Bohužel, tento sen se jim nesplnil a Lisa dvakrát potratila. Však na to začal Patrik pít, kouřit a vyzkoušel i drogy. Některých návyků se zbavil, ale kouřit přestal tehdy, když se dozvěděl o své diagnóze. Ta zněla rakovina.

Jelikož onemocnění bylo ve čtvrtém stadiu, zpráva byla tak šokující, že ještě v roce 2008 se zúčastnil posledního natáčení seriálu, kde hrál agenta FBI.

V tomto období mezi prací absolvoval i chemoterapii. Na zlepšení svého vlastního zdraví konzumoval bílkoviny, na doporučení lékaře. Avšak onemocnění bylo v pokročilém stadiu.

Přesto byl Patrik trpělivý , ale léky proti bolesti neužíval. Kromě své práce na seriálu, spolu s manželkou psal i memoáry.

Rád popisoval sebe sama jako “divokého člověka” . Chtěla toho v životě přežít co nejvíce, protože jako zvědavý člověk chtěla porozumět všemu. Avšak Hollywood neodpověděl na jeho potřeby. Po skončení natáčení odešel na ranč, kde ho onemocnění začalo pomalu pohlcovat.

Jeho milovaná manželka byla po jeho boku i tentokrát až do poslední chvíle , tedy až do jeho smrti. Láska, kterou oba prokazovali navzdory těžkostem a životním zkouškám vyvolává i dnes radost a respekt.

Pro Patrika bylo těžké toto období, ale pro Lisu bylo dvojnásobnou zkouškou. Přesto, oba byli odvážní snažili se neukazovat navenek svou bolest.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti2 týdny před

Mladík poslal chudé školačce z filipín dárek: on sam ani netušíl, co se za 14 let stane

Tento příběh dojme srdce milionů lidí, protože je to jako v nejpravděpodobnějším seriálu se šťastným koncem. Začalo to dárkem. S...

Celebrity2 týdny před

Poslední chvilky se budou konat v pražském Rudolfinu: Rozhodnutí, které nikdo nečekal vdovy Jiřího Menzela

Oscarový režisér Jiří Menzel zemřel 5. září a jeho vdova Olga již má plán pohřbu známého režiséra. Tímto rozhodnutím všechny...

Politika3 týdny před

Padl ROZSUDEK: Kočner a Zsuzsová jsou ve vraždě Kuciaka nevinní!

Na specializovaném trestním soudu v Pezinku (STS) se ve čtvrtek začalo líčení v kauze vraždy novináře Jana Kuciaka a jeho...

Zajímavosti4 týdny před

Víte, co se děje s ženským tělem po obejmutí? Po přečtení tohoto článku to budete dělat častěji

Spisovatel David Tumarison krásně popisuje, co se děje během intimního objetí … ,, Když muž tiše přichází zezadu a objímá...

Zajímavosti4 týdny před

Hasiči varují – nikdy nepoužívejte tuto prodlužovačku! Pokud ji máte doma, okamžitě ji vyhoďte.

Některé prodlužovačky, ačkoli dokáží často každému v domácnosti pomoci, mohou způsobit více škody než užitku. Například ta, kterou vám dnes...

Zajímavosti4 týdny před

Uvařte jablko s bobkovým listem a nepotřebujete léky z lékárny: Fantastická přírodní medicína pro celkové zdraví!

Jablko a bobkový list. Dvě suroviny, které se běžně používají v kuchyni a mnozí ani netuší, jakou mají spolu léčivou...

Zajímavosti1 měsícem před

Velký objev: Tento repelent proti komárům obsahuje látky, které chrání před koronavirem!

Látka, kterou obsahuje tento repelent proti komárům ničí covid-19. Potvrdila to studie Armádní laboratoře v Británii, jejíž předběžné závěry ve...

Zajímavosti1 měsícem před

Touto metodou se dá vyléčit jakákoliv rakovina do 3 minut. Vše, co potřebujete udělat, je toto

Tato výjimečná teorie byla poprvé prezentována Gregg Branden, americkým autorem známým svými teoriemi ohledně léčby rakoviny. Tvrdí, že existuje něco,...

Zajímavosti1 měsícem před

Víte co skrývá tato kapsička? Plní jednu velmi důležitou funkci. Mnoho žen o tom nemá ani ponětí!

Používání tohoto spodního prádla se datuje do šestnáctého století, kdy jej však nosili jen prostitutky a dále staré a nemocné...

Video1 měsícem před

Video, které obletělo celý svět. Toto je ten nejlepší svatební tanec jaký jste kdy viděli!

Na své svatbě nemůžete netancovať- tak říká tradice. Navíc se jedná o irskou svatbu, která se neobejde bez irského tance....

Oblíbené