Celebrity

10 největších hitů karla gotta, které každý miluje. Nikdy na tebe nezapomenemePodle médií tento svět včera kolem půlnoci (1. 10.) opustil legendární československý zpěvák Karel Gott (♱80). Za celou svou úspěšnou kariéru nazpíval 978 písniček, prodal 50 milionů nosičů, získal 42 Zlatých slavíků a 120 televizních ocenění. V tomto článku si zavzpomínáme na 10 největších hitů maestra Gotta, které zveřejnil portál refresher.sk .

1 Oči má sněhem Zaváté

Tato skladba, která pochází z roku 1964 byla jedna z Gottových prvních velkých hitů. Fanoušků a obdivovatelů si získal svým čistým hlasem díky čemuž ho v zahraničí přezdívali “Zlatý hlas z Prahy”.

2 dotýkat se hvězd

Další velký hit z roku 1964, který byl součástí filmového muzikálu Kdyby tisíc klarinetů od režisérů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. “Je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých na zem spadlých, z nebe, je nebezpečné dotýkat se tobě ,” zpívá v duetu Gott spolu s Evou Pilarovou.

3 Trezor

V roce 1965 Karel Gott přišel s písní Trezor, která se okamžitě stála populární mezi mládeží. Tento hit zazněl i ve filmu Pelíšky při scéně s “trapným” tancem. Karlovy pohyby chtěl napodobit snad každý!

4 C’est la vie

To je život (z francouzštiny) je název dalšího velkého hitu z roku 1966. A právě texty o životě a o tom jak plyne se v Gottově repertoáru objevovaly často. “Já jsem si vždycky prala spíš nedospěla, Zůstat klukem, a to se právě některé textařům povedlo, že pochopili moje klukovství v jednání a že to datum narození je jenom číslo, které se samozřejmě slaví,” prozradil Gott v jednom z posledních rozhovorů pro Českou televizi .

5 Kávu si osladím

Od pomalé písně se dostáváme opět k trochu svižnejšímu hitu z roku 1972 jakým je píseň Kávu si osladím. Její popularitu a relevantnost dokazuje i to, že ve své tvorbě ji zmínili i kapely jako Kabát nebo Tři sestry. Touto písní zakončil velkolepý koncert v O2 aréně, když po zdravotní pauze maestro oslavoval neuvěřitelných 60 let na hudební scéně.

6 Lady Karneval

Tento hit z roku 1968 vyhrál Gottovi ocenění Zlatého Slavíka, kde se stala legendární jeho věta: “To jsem opravdu nečekal.”. Karel Gott později vydal parfém s názvem Lady Karneval. “Pánové a paní, vím jak se ruší žal. Já tíhnu duší jen k Lady Carneval, “zpívá se v legendárním hitu.

7 Zvonky štěstí

Už v devíti letech byla Dara Rollins úspěšnou zpěvačkou, protože prodala 250 000 nosičů a dokonce se umístila iv anketě Zlatý Slavík. Později ještě pod jménem Darina Rolincová nazpívala s Karlem Gottem píseň Zvonky štěstí. Tato spolupráce ji vystřelila na přední příčky československých hitparád. Tento hit má dokonce i německou verzi s názvem Fang das Licht.

8 Für immer jung

“Díky spolupráci s Bushidem Potkali něco, s čím jsem ve svém věku už nepočítal. Náš duet skvěle přijali všechny generace a já se po dvanácti letech vrátil na přední místa celoněmeckého i rakouské hitparády. Spojení dvou zcela odlišných interpretačních, imageových i věkových světů prostě skvěle zafungovalo. Dokonce i mezi teenagery, ” řekl maestro pro Denik.cz . Tato písnička si rozhodně podmanila i mladých ale i starých. Karel Gott se také netajil svou náklonností k Německu ik rapové žánru.


9 Být stále mlád

V roce 2018 se píseň Für immer jung dočkala české verze, kterou si Gott zazpíval s Leošem Marešem. “Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a Měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň Být stále mlád a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Hanbiti jsem se a věděl jsem, že by kluk v kozích s takovým praním působil dost trapně, ” vzpomíná na svém Instagram Mareš.

10 Srdce nehasnou

Letos v květnu vydal Gott píseň Srdce nehasnou, kterou nazpíval se svojí 13-letou dcerou Charlottou Elou. Autorem této písně je Richard Krajčo známý z kapely Kryštof. Touto písní se Gott jakoby loučil se svou kariérou. “Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskladné, a proto jsem se i trochu bál. Vznikla Zpověď zralého Moudrý muže, táty, který už ví, co se chystá. Byl jsem rád, že se Karlu i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se záliba i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce, ” řekl o vzniku písně Krajčo pro Novinky.cz .

Celé rodině, příbuzným a přátelům vyjadřujeme soustrast.

Která píseň od maestra Gotta je Vaše oblíbená? Ocitla se i v tomto seznamu?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Reakce prince Harryho na holčičku, která mu kradla popcorn, nemá chybu! Nádherné!

Mnozí mají po tomto videu dojem, že je princ Harry dokonalým otcem … Princ se objevil na stadionu v Torontu.

S někým mluvil a ani si nevšiml malého děvčátka, které mu pomáhalo jíst popcorn.

Když přichytil malou Emily Hensonovou při činu, jeho reakce neměla chybu!

Pobavilo vás video? Sdílejte!

Ve videu je vidět, že má velké srdce 🙂

Nezapomeňte dát LIKE na naši Facebook stránku, pokud chcete vidět nové články každý den.

Sdílejte tento článek a podělte se s ním na facebooku.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Rodina má velký strach o Dalibora Jandu: Slavný zpěvák leží v nemocnici ve vážném stavu

Zpěvák Dalibor Janda byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech v Praze, kde leží ve vážném stavu na koronární jednotce. Jeho dcera Jiřina Anna Jandová řekla Blesce o zdravotním stavu slavného umělce a během rozhovoru neudržovala slzy.

Zpěvák Dalibor Janda, který se pyšní svými hudebními hity jako Život jako kaskadér nebo Hurikán, byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Jandovo vážné zdraví potvrdila jeho dcera Jiřina Anna Jandová pro. „Táta je ve vážném stavu v nemocnici. Prozatím nebudeme poskytovat žádné další podrobnosti. Dnes čekáme na lékařskou konzultaci. Děkujeme fanouškům za jejich myšlenky na Dalibora,“ svěřila se s informacemi, které v ní názor, není covid-19.

Dalibor Janda naposledy vystoupil v září loňského roku, kde oslavil 40 let na hudební scéně. Jeho dalším plánovaným vystoupením byla účast na druhém nadcházejícím online koncertu Leoše Mareše, který před několika dny potvrdil účast zpěváka na sociálních sítích. Protagonista nesmrtelných hitů jako Oheň, Voda, Vítr, Hurikán 99, Život jako kaskadér nebo Kde jste o víkendu údajně zatíženi.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

15 poučeni od Robina Williamse, které vás donutí zamyslet se

Vroce 2014 jsme ztratili Robina Williamse a tato rána se nikdy nezahojí.

Co však nikdy neztratíme je jeho talent, jeho důvtip a smysl pro humor, a velké množství nezapomenutelných postav, které ztvárnil ve svých filmech.

Robina Williamse , bychom nikdy neměli přestat obdivovat za jeho genialitu. Chceme si tak připomenout některé cenné životní lekce od našeho herce a jeho filmových postav.

1. Vyberte si ty správné lidi.

“Myslel jsem si, že nejhorší věcí v životě je skončit sám. Není. Nejhorší v životě je skončit s lidmi, díky kterým se budete cítit úplně sami. ”

2. Naučte se vidět, co se skrývá za něčím úsměvem.

“Myslím si, že nejsmutnější lidé se vždy snaží udělat vše pro to, aby byli lidé v jeho okolí šťastní, protože vědí, jaké to je cítit se absolutně bezcenné a nechtějí, aby se tak cítil někdo jiný.”

3. Za každou nehodou je vzácná životní lekce.

“I když budeš procházet špatným obdobím, vždy tě to přivede k věcem, kterým si nevěnoval pozornost.”

– Robin Williams jako Sean Maguire ve filmu Good Will Hunting,

4. Nejprve si poslechněte svého kritika.

“Je těžké, když čtete článek, který o vás mluví špatné věci. Je to, jakoby vám někdo vrazil nůž do srdce. Vždy jsem byl nejtvrdší kritik své práce. ”

5. Přestaňte se trápit.

“Prosím, neboj se tolik. Protože nakonec nikdo z nás nebude na této Zemi věčně. Život je prchavý. Pokud tě někdy něco trápí, obrať své oči na letní oblohu, když hvězdy září během sametové noci. ”

– Robin Williams jako Jack Powell v filmu Jack

6. Život začíná, když dosáhneš 50 let.

“Měl jsem krizi středního věku, kdy mi bylo asi 30, takže jsem to měl za sebou. Ale když jsem oslavil 50, bylo to něco neuvěřitelné. Cítíte se na vrcholu svého života, a to doslova. Věci jdou skvěle a dospěli jste do bodu, kdy už nemusíte bojovat. ”

7. Někdy má správné rozhodnutí hodnotu sto chyb.

“Co je správné? To, co zůstává, pokud uděláte všechno špatně. ”

8. Nelituj svá rozhodnutí.

“Někdy přemýšlím nad věcmi, které jsem udělal, nad filmy, které nedopadly velmi dobře. Proč jsem to udělal? Nakonec je však nemohu litovat, protože jsem potkal úžasných lidí. Vždy jsem v tom našel něco, co stálo za to. ”

9. Nikdo není dokonalý, ale můžeme být dokonalí jeden pro druhého.

“Nejsi dokonalý a tato dívka, které si potkal, také není dokonalé. Otázkou však je, zda jste nebo nejste pro sebe dokonalí. ”

– Robin Williams jako Sean Maguire ve filmu Good Will Hunting

10. Nebojte se dát si pauzu a načerpat nové síly.

“Myslíte si, že byste měli raději pracovat dál, jinak by lidé zapomněli? To je však nebezpečné. Pak si uvědomíte, ne, vlastně, když si dám přestávku, lidé by se o mě mohly zajímat víc. ”

11. Trénujte svou fantazii.

“Fantazie funguje sama. Vyrůstal jsem jako jedináček, takže představivost byla nezbytností, podobně jako mechanismus přežití. ”

12. Oceňujte, co je skutečně důležité.

“Nevím, jak velkou hodnotu mám v tomto vesmíru, ale vím, že jsem udělal pár lidí šťastnějšími. Pokud to vím, jsem stejně šťastný. ”

13. Nikdy se nepřestaň učit.

“Stále se třeba hodně učit. I chyby mohou být úžasné. ”

14. Více se povídej a piš méně textových zpráv.

“Tweety? To zabíjí konverzaci. Lidé, kteří se fotí pomocí telefonu nebo vás zaznamenávají, někdy tajně, jsou strašidelní. Přijdou a jen se s tebou začnou mluvit a na jejich telefonu můžeš vidět červené světlo. ”

15. Važte si to, co tě dělá tím, kým jsi.

“Dostaneš jen malou špetku šílenství. Nesmíš ji ztratit. ”

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zdraví44 minutami před

Toto je jediný osvědčený domácí recept, který zabírá na ustupující dásně. Takto si pomůžete …

Jak bylo zmíněno, hlavním pomocníkem je kombinace šalvěje a také hřebíčku. K tomu ale přidejte i kousek česneku a dále...

Zajímavosti51 minutami před

Vnučka vzala svou babičku, kterou všichni považovali za ošklivé káčátko, do salonu krásy. Když odtud vyšla, nikdo ji nemohl poznat, dokonce ani sousedé!

62 letá Mary Johnsenová byla přesvědčena, že již ztratila všechny půvaby, jimiž kdysi okouzlovala své okolí i opačné pohlaví. Stále...

Humor1 hodinou před

VTIP DNE: Starý pár usíná v posteli a babička řekne …

Starý pár usíná v posteli a babička řekne: “Dědeček, pamatuješ se jako si mě kdysi když jsme usínali chytil za...

Zdraví1 hodinou před

První 4 příznaky rakoviny, které lidé nejčastěji ignorují: TOTO nikdy neberte na lehkou váhu!

Vzhledem k tomu, že včasné odhalení je často klíčem k lepší prognóze, je nezbytné, abyste tyto první varovné příznaky rakoviny...

Politika1 hodinou před

O víkendu budou restaurace otevřeny, čekají co nejvíce hostů. Jak je možné, že tak rychle otevřou ?

Většina lidí už plné zuby dlouho trvajících opatření a tak se rozhodli revoltovat a neuposlechnout nařízení vlády. Nařízená opatření likvidují...

Zdraví2 hodinami před

Mocnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem …

Jedná se o jednu z nejrozšířenějších květinek, jaká zřejmě existuje. Roste doslova všude, jsou její plné louky i trávníky na...

Zdraví2 hodinami před

7 příznaků toho, že můžete mít v těle tasemnici. Toto by měl znát každý!

V první řadě je třeba zdůraznit, že při rozšíření výskytu tasemnice hrají hygienické poměry jen nepatrnou roli. Je důležité to...

Zajímavosti22 hodinami před

Když babička uviděla, co má vnučka na sobě, dohnalo ji to k slzám!

Toto je opravdu moment k nezaplacení … Podívejte se, jak reagovala babička na svou vnučku, která šla k promoci na...

Zdraví22 hodinami před

Toto prozradí tvar vaší stolice o vašem zdraví! Dokáže odhalit i závažné nemoci

Trávicí trakt obsahuje více bakteriálních buněk, jako zbytek našeho těla. V důsledku toho je důležité, aby naše střeva fungovaly dobře...

Zdraví22 hodinami před

Měsíc před mrtvicí vám tělo vyšle tyto varovné signály. Neignorujte je!

Experti se shodují na tom, že tělo vám pošle varovné příznaky – měsíc před mrtvicí. Znamená to, že byste měli...

Oblíbené