Celebrity

10 největších hitů karla gotta, které každý miluje. Nikdy na tebe nezapomenemePodle médií tento svět včera kolem půlnoci (1. 10.) opustil legendární československý zpěvák Karel Gott (♱80). Za celou svou úspěšnou kariéru nazpíval 978 písniček, prodal 50 milionů nosičů, získal 42 Zlatých slavíků a 120 televizních ocenění. V tomto článku si zavzpomínáme na 10 největších hitů maestra Gotta, které zveřejnil portál refresher.sk .

1 Oči má sněhem Zaváté

Tato skladba, která pochází z roku 1964 byla jedna z Gottových prvních velkých hitů. Fanoušků a obdivovatelů si získal svým čistým hlasem díky čemuž ho v zahraničí přezdívali “Zlatý hlas z Prahy”.

2 dotýkat se hvězd

Další velký hit z roku 1964, který byl součástí filmového muzikálu Kdyby tisíc klarinetů od režisérů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. “Je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých na zem spadlých, z nebe, je nebezpečné dotýkat se tobě ,” zpívá v duetu Gott spolu s Evou Pilarovou.

3 Trezor

V roce 1965 Karel Gott přišel s písní Trezor, která se okamžitě stála populární mezi mládeží. Tento hit zazněl i ve filmu Pelíšky při scéně s “trapným” tancem. Karlovy pohyby chtěl napodobit snad každý!

4 C’est la vie

To je život (z francouzštiny) je název dalšího velkého hitu z roku 1966. A právě texty o životě a o tom jak plyne se v Gottově repertoáru objevovaly často. “Já jsem si vždycky prala spíš nedospěla, Zůstat klukem, a to se právě některé textařům povedlo, že pochopili moje klukovství v jednání a že to datum narození je jenom číslo, které se samozřejmě slaví,” prozradil Gott v jednom z posledních rozhovorů pro Českou televizi .

5 Kávu si osladím

Od pomalé písně se dostáváme opět k trochu svižnejšímu hitu z roku 1972 jakým je píseň Kávu si osladím. Její popularitu a relevantnost dokazuje i to, že ve své tvorbě ji zmínili i kapely jako Kabát nebo Tři sestry. Touto písní zakončil velkolepý koncert v O2 aréně, když po zdravotní pauze maestro oslavoval neuvěřitelných 60 let na hudební scéně.

6 Lady Karneval

Tento hit z roku 1968 vyhrál Gottovi ocenění Zlatého Slavíka, kde se stala legendární jeho věta: “To jsem opravdu nečekal.”. Karel Gott později vydal parfém s názvem Lady Karneval. “Pánové a paní, vím jak se ruší žal. Já tíhnu duší jen k Lady Carneval, “zpívá se v legendárním hitu.

7 Zvonky štěstí

Už v devíti letech byla Dara Rollins úspěšnou zpěvačkou, protože prodala 250 000 nosičů a dokonce se umístila iv anketě Zlatý Slavík. Později ještě pod jménem Darina Rolincová nazpívala s Karlem Gottem píseň Zvonky štěstí. Tato spolupráce ji vystřelila na přední příčky československých hitparád. Tento hit má dokonce i německou verzi s názvem Fang das Licht.

8 Für immer jung

“Díky spolupráci s Bushidem Potkali něco, s čím jsem ve svém věku už nepočítal. Náš duet skvěle přijali všechny generace a já se po dvanácti letech vrátil na přední místa celoněmeckého i rakouské hitparády. Spojení dvou zcela odlišných interpretačních, imageových i věkových světů prostě skvěle zafungovalo. Dokonce i mezi teenagery, ” řekl maestro pro Denik.cz . Tato písnička si rozhodně podmanila i mladých ale i starých. Karel Gott se také netajil svou náklonností k Německu ik rapové žánru.


9 Být stále mlád

V roce 2018 se píseň Für immer jung dočkala české verze, kterou si Gott zazpíval s Leošem Marešem. “Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a Měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň Být stále mlád a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Hanbiti jsem se a věděl jsem, že by kluk v kozích s takovým praním působil dost trapně, ” vzpomíná na svém Instagram Mareš.

10 Srdce nehasnou

Letos v květnu vydal Gott píseň Srdce nehasnou, kterou nazpíval se svojí 13-letou dcerou Charlottou Elou. Autorem této písně je Richard Krajčo známý z kapely Kryštof. Touto písní se Gott jakoby loučil se svou kariérou. “Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskladné, a proto jsem se i trochu bál. Vznikla Zpověď zralého Moudrý muže, táty, který už ví, co se chystá. Byl jsem rád, že se Karlu i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se záliba i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce, ” řekl o vzniku písně Krajčo pro Novinky.cz .

Celé rodině, příbuzným a přátelům vyjadřujeme soustrast.

Která píseň od maestra Gotta je Vaše oblíbená? Ocitla se i v tomto seznamu?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Světoznámá herečka měla kritickou nehodu. Auto bylo rozptýlené po celé silnici

55letá americká televizní hvězda Heather Locklear ztratila kontrolu nad svým Porsche a vletěla do příkopu. V její krvi nebyly nalezeny žádné známky drog ani alkoholu.

Herečka byla převezena do nemocnice se značnými zraněními.

Společnost Locklear se v poslední době vyhýbá jakékoli publicitě.

V roce 2008 byla herečka zatčena za řízení pod vlivem chemikálií, ale Locklear brzy obvinění zrušil. A v roce 2012 zavolala sestra herečky sanitku s tím, že Heather užila velkou dávku drog a vypila alkohol.

Na začátku roku 2017 podle legendy hvězda popáté šla na kliniku, aby se zbavila drogové závislosti.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Šokující zpráva veřejnosti: Zemřel velmi oblíbený člen známé kapely!

Narozený basista György Szappanos zemřel – jeden z hudebníkových přátel, skvělý bubeník Gergő Borlai, dal veřejnosti šokující zprávu.

Hudebník, který zemřel ve věku 55 let, se během školních let naučil hrát na klavír a na kytaru. O druhou se začal více zajímat, když získal svou první basovou kytaru Jolanu.

Nastoupil na hudební školu, kde začal studovat hudbu a hudební teorii jako student jazzového kytaristy Györgyho Töröka. Tehdy začala jeho vášeň pro jazz, který od té doby považuje za nejinspirativnější a nevyčerpatelný žánr – i když se nepovažuje za jazzového hudebníka v klasickém smyslu. Byl přijat na konzervatoř, kde v té době neexistoval žádný obor pro basovou kytaru – proto si jako nástroj vybral kontrabas, ale poté se vrátil na basovou kytaru.

Na začátku své kariéry hrál György Szappanos v orchestru Gyula Babos, poté posílil mimo jiné Tatra Band a Boom-Boom Ensemble. Legendární válečný soubor byl založen s Tamásem Mohaiem a Bertalanem Hirlemannem, za které obdrželi cenu eMeRTon. Hrál téměř se všemi herci maďarského jazzového života.

V roce 2003 založil vlastní jazzrockovou kapelu „Full Playback“. Už téměř deset let hrají s pianistou Jánosem Nagyem v různých formacích. Hrál také na basovou kytaru v současné loutkové opeře Jánose Nagyho Opat, která prokázala jeho rozmanitost a znalost žánrových hranic. Dvakrát byl jmenován basistou roku.

Nedávno to byl Free Style Chamber Orchestra, Tumba Y Quema, Tóth Sándor Quintet, Gergely Pálinkás a jeho orchestr. hrál v kapelách zvaných Libido a také učil hudbu.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Odpadnete! Dara Rolins má dvojnici: Lidé ji přirovnávají k této ženě

Dara Rolins se i po mnoha letech strávených ve světě showbyznysu stále těší obrovské přízni. Svědčí o tom i fakt, že na sociálních sítích ji sleduje přibližně půl milionu fanoušků, a takovým číslem se může pochlubit skutečně jen málokdo.

Nejnovější záběry dokazují, že krásce se podařilo zastavit čas a najít recept na věčné mládí.

V poslední době se populární blondýnka zřejmě rozhodla, že všem nepřejícím vytře zrak, ukazuje se totiž v neuvěřitelných pózách.

Nedávno tak všech ohromila dokonalým vzhledem, kterým ozdobila titulku známého českého časopisu.

Je to Dara nebo Fanny Lu? Vždyť vypadají jako dvojčata! V rodné Kolumbii se živí stejně zpěvem a skládáním úspěšných songů. Dokonce mají stejný věk, 45 let. To je neuvěřitelné!

Zpěvačka však ani zdaleka nekončí a nadále dokazuje, že se v ní skrývá mnohem více, než jsme vůbec tušili.

Dare se podařilo zastavit ručičky na hodinkách a slovo stárnutí pro ni evidentně vůbec nic neznamená.

Navíc při pohledu na ni lidem neunikl fakt, že naše oblíbená hudebnice nápadně připomíná světoznámou zpěvačku Fanny Lu.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video4 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti4 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video4 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti4 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor4 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video4 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti4 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video4 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti4 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy4 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené