Celebrity

10 největších hitů karla gotta, které každý miluje. Nikdy na tebe nezapomenemePodle médií tento svět včera kolem půlnoci (1. 10.) opustil legendární československý zpěvák Karel Gott (♱80). Za celou svou úspěšnou kariéru nazpíval 978 písniček, prodal 50 milionů nosičů, získal 42 Zlatých slavíků a 120 televizních ocenění. V tomto článku si zavzpomínáme na 10 největších hitů maestra Gotta, které zveřejnil portál refresher.sk .

1 Oči má sněhem Zaváté

Tato skladba, která pochází z roku 1964 byla jedna z Gottových prvních velkých hitů. Fanoušků a obdivovatelů si získal svým čistým hlasem díky čemuž ho v zahraničí přezdívali “Zlatý hlas z Prahy”.

2 dotýkat se hvězd

Další velký hit z roku 1964, který byl součástí filmového muzikálu Kdyby tisíc klarinetů od režisérů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. “Je nebezpečné dotýkat se hvězd, na zem spadlých na zem spadlých, z nebe, je nebezpečné dotýkat se tobě ,” zpívá v duetu Gott spolu s Evou Pilarovou.

3 Trezor

V roce 1965 Karel Gott přišel s písní Trezor, která se okamžitě stála populární mezi mládeží. Tento hit zazněl i ve filmu Pelíšky při scéně s “trapným” tancem. Karlovy pohyby chtěl napodobit snad každý!

4 C’est la vie

To je život (z francouzštiny) je název dalšího velkého hitu z roku 1966. A právě texty o životě a o tom jak plyne se v Gottově repertoáru objevovaly často. “Já jsem si vždycky prala spíš nedospěla, Zůstat klukem, a to se právě některé textařům povedlo, že pochopili moje klukovství v jednání a že to datum narození je jenom číslo, které se samozřejmě slaví,” prozradil Gott v jednom z posledních rozhovorů pro Českou televizi .

5 Kávu si osladím

Od pomalé písně se dostáváme opět k trochu svižnejšímu hitu z roku 1972 jakým je píseň Kávu si osladím. Její popularitu a relevantnost dokazuje i to, že ve své tvorbě ji zmínili i kapely jako Kabát nebo Tři sestry. Touto písní zakončil velkolepý koncert v O2 aréně, když po zdravotní pauze maestro oslavoval neuvěřitelných 60 let na hudební scéně.

6 Lady Karneval

Tento hit z roku 1968 vyhrál Gottovi ocenění Zlatého Slavíka, kde se stala legendární jeho věta: “To jsem opravdu nečekal.”. Karel Gott později vydal parfém s názvem Lady Karneval. “Pánové a paní, vím jak se ruší žal. Já tíhnu duší jen k Lady Carneval, “zpívá se v legendárním hitu.

7 Zvonky štěstí

Už v devíti letech byla Dara Rollins úspěšnou zpěvačkou, protože prodala 250 000 nosičů a dokonce se umístila iv anketě Zlatý Slavík. Později ještě pod jménem Darina Rolincová nazpívala s Karlem Gottem píseň Zvonky štěstí. Tato spolupráce ji vystřelila na přední příčky československých hitparád. Tento hit má dokonce i německou verzi s názvem Fang das Licht.

8 Für immer jung

“Díky spolupráci s Bushidem Potkali něco, s čím jsem ve svém věku už nepočítal. Náš duet skvěle přijali všechny generace a já se po dvanácti letech vrátil na přední místa celoněmeckého i rakouské hitparády. Spojení dvou zcela odlišných interpretačních, imageových i věkových světů prostě skvěle zafungovalo. Dokonce i mezi teenagery, ” řekl maestro pro Denik.cz . Tato písnička si rozhodně podmanila i mladých ale i starých. Karel Gott se také netajil svou náklonností k Německu ik rapové žánru.


9 Být stále mlád

V roce 2018 se píseň Für immer jung dočkala české verze, kterou si Gott zazpíval s Leošem Marešem. “Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a Měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň Být stále mlád a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Hanbiti jsem se a věděl jsem, že by kluk v kozích s takovým praním působil dost trapně, ” vzpomíná na svém Instagram Mareš.

10 Srdce nehasnou

Letos v květnu vydal Gott píseň Srdce nehasnou, kterou nazpíval se svojí 13-letou dcerou Charlottou Elou. Autorem této písně je Richard Krajčo známý z kapely Kryštof. Touto písní se Gott jakoby loučil se svou kariérou. “Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskladné, a proto jsem se i trochu bál. Vznikla Zpověď zralého Moudrý muže, táty, který už ví, co se chystá. Byl jsem rád, že se Karlu i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se záliba i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce, ” řekl o vzniku písně Krajčo pro Novinky.cz .

Celé rodině, příbuzným a přátelům vyjadřujeme soustrast.

Která píseň od maestra Gotta je Vaše oblíbená? Ocitla se i v tomto seznamu?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Známá herečka v slzách: Její otce ZABIL koronavirus!

Známá herečka, kterou znají fanoušci po celém světě, skončila před pár hodinami v slzách. Její milovaný otec zemřel v nemocnici po těžkém boji s koronavirus, který dva týdny dokumentovala na sociální síti.

Herečka Sophia Myles (40), kterou znají fanoušci díky účinkování v Underworld, Transformers: Zánik či v populárním seriálu Doctor Who, prožívá obrovský smutek. Její 67-letý otec Peter v sobotu podlehl nebezpečnému koronavirus, který se podle nejnovějších zjištění projevuje i dalším příznakům .

Smutnou novinu oznámila všem na sociální síti Twitter, kde dokumentovala i jeho dvoutýdenní boj s onemocněním: ” RIP Peter Myles. Můj drahý otec zemřel před pár hodinami. Byl to koronavirus, který ho definitivně usmrtil, “napsala zdrceně.

Jen před pár hodinami přitom zveřejnila srdcervoucí fotku otce v nemocnici, který dýchal jen pomocí přístrojů. Peter trpěl Parkinsonovou chorobou a měl i další vážné onemocnění. Stejný osud postihl i 47-letou sestru italského herce, který byl s mrtvou v domě celé tři dny, přičemž své zoufalství zachytil na video .

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Smutná zpráva: Zemřela česká sportovní legenda !

Z českého sportovního světa dorazili na Slovensko smutné zprávy. Ve věku 97 zemřela známá olympioničky a manželka nejúspěšnějšího českého běžce. Do posledních dní přijímala v nemocnici návštěvy bývalých kolegů.

Do sportovního nebe odešla v pátek v časných ranních hodinách manželka nejznámějšího českého běžce Emil Zátopek Dana Zátopková. 97-letá sportovní legenda se stala během kariéry dvojnásobnou olympijskou medailistka v hodu oštěpem i dvojnásobnou mistryní Evropy.

Navzdory vysokému věku byla bývalá olympioničky stále vitální av Ústřední vojenské nemocnici přijímala návštěvy bývalých kolegů: ” Na Danu nikdy nezapomeneme. Byla to osobnost, která nám bude velmi chybět. Velmi chytrá, zábavná a vtipná žena, kamarádka. Všechno v životě věnovala sportu a Emilovi, “uvedl podle portálu Sport předseda Českého klubu olympioniků Oldřich Svojanovský.

Sportovní legenda

Dana Zátopková nastoupila na první olympiádu jako oštěpařka v roce 1984 v Londýně. Ke konci kariéry působila jako trenérka a získala Olympijský řád i Medaili Za Zásluhy. Během sportu se seznámila se svým manželem Emilem, se kterým tvořili harmonický pár. Zátopková v rozhovorech často vzpomínala, že se s manželem zvykli společně hodně smát a měli množství veselých zážitků. Čest její památce.

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Z Ameriky přišla zdrcující zpráva: Angelina Jolie umírá!

Angelina Jolie patřila kdysi k nejpřitažlivějším a nejženštější herečkám světa, ale v posledních letech se změnila od základů, přičemž se o ni rodina i fanoušci oprávněně strachují. Na veřejnost se totiž dostala informace, že úspěšné umělkyni zůstávají poslední momenty života.

Filmová Lara Croft si v posledních letech prošla nesmírně náročným obdobím, přičemž se psychický i emocionální stres odrazil i na její váze. Angelina má totiž údajně vážit pouze zarážejících 34 kilo. V průběhu dne má konzumovat kostky ledu, bylinkový čaj a semínka.

Zdravotní stav šestinásobné matky má natolik zhoršovat, že americký časopis National Enquirer přinesl šokující informaci, že slavná hvězda je na pokraji smrti.

Uznávání doktoři, ale i rodina se nechali slyšet, že je otázkou času, kdy Angelina zkolabuje a selžou její instituce.

Je však zarážející, že herečka si je vědoma svých problémů a údajně měla sepsat poslední vůli. Desítky milionů však měla odkázat výlučně nejstaršímu synovi Maddox, jehož považuje nejen za své dítě, ale i nejlepšího přítele.

Před čtrnácti lety si ho dokonce adoptoval herec Brad Pitt, no 17-letý mladík se veřejně přiznal, že se vůbec necítí jako jeho syn a nechce s ním být v kontaktu

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Nezařazené5 dny před

AKTUÁLNÍ zpráva z České republiky: koronavirus má první oběť!

Z České republiky, kde je momentálně 1 200 pacientů nakažených koronavirus, přišly mimořádně smutné zprávy. Onemocnění si totiž vyžádalo první...

Zajímavosti6 dny před

Mohou koronavirus přenášet i psi? Varování lékařky Na TOTO dejte pozor!

Nejeden pejskař se v těchto dnech aktivně zajímá o to, jak to vlastně s potenciálním přenášením koronavirus u domácích zvířat...

Celebrity6 dny před

Známá herečka v slzách: Její otce ZABIL koronavirus!

Známá herečka, kterou znají fanoušci po celém světě, skončila před pár hodinami v slzách. Její milovaný otec zemřel v nemocnici...

Zajímavosti6 dny před

Víte, proč svět zasáhl koronavirus? 10 krásných odpovědí plných pravdy!

Možná si denně kladete otázky, proč jsme se ze dne na den museli začít bát o své zdraví … Proč,...

Stalo se7 dny před

Zásadní změna: Lidl a Kaufland přistupují k razantním opatřením!

Je tomu jen pár dní, co obchodní řetězce Kaufland a Lidl přistoupili k zásadním opatřením, které mají v době koronavírusovej...

Zajímavosti1 týdnem před

Nová zjištění o koronavirus: O těchto symptomech se dosud nemluvilo!

Teplota nad 38 stupňů, kašel, problémy s dýcháním či velké bolesti celého těla – symptomy, které se nespojují pouze s...

Stalo se1 týdnem před

Bill Gates předpověděl příchod viru už dávno: Další děsivé PROROCTVÍ!

Pandemie koronavirus Covid-19 zasáhla téměř celý svět, ochromila ekonomiku a ovlivnila každodenní život milionů obyvatel naší planety. Množství lidí tráví...

Zajímavosti1 týdnem před

Takto jednoduše zjistíte, zda jste se setkali s nakaženým!

Lékaři se ve spolupráci s programátory rozhodli usnadnit život občanům, kteří mají aktuálně mnoho pochybností o tom, zda se nesetkali...

Stalo se1 týdnem před

Další oběť v Polsku: Zemřela mladá 27 letá maminka nakažená virem!

Z Polska dorazily velmi smutné zprávy. Před několika hodinami potvrdila krajina šestou oběť koronavirus, kterou je mladičká, jen 27-letá žena....

Zajímavosti1 týdnem před

NOVÝ nebezpečný příznak koronavirus: Kromě teploty a kašle vás …!

Vědci po zkoumání pacientů uvedli, že dosud přehlíželi jeden z nebezpečných příznaků koronavirus. Kromě zmíněného suchého kašle a teplot nad...

Oblíbené