Zajímavosti

10 nejodpornějších věcí ve vašem těle, které nejvíce ohrožují vaše zdraví, vyhněte se jim obloukem!V našem těle je poměrně málo věcí, na které může být nepříjemné myslet: pot, špína, hnis, nestrávené jídlo.

Věděli jste, že v našem těle je více bakterií než buněk? A že roztoči žijí na vašich řasách?

1. Roztoči (demodex) na řasách
Roztoči žijí na vašich řasách a čím jste starší a mastnější pokožka, tím jistější to můžete říci. Bylo zjištěno, že roztoči, konkrétně Demodex folliculorum, žijí na řasách u více než 80 procent lidí ve věku nad 60 let.

Roztoči Demodex jsou roztoči na obličeji a pokud je můžete vidět pouhým okem, uvidíte je, jak žijí na vašich řasách a vlasových folikulech. Kromě toho může na jednom řasinkovém folikulu žít až 25 roztočů.

I když je skutečnost, že existují na vaší tváři, dost děsivá, jsou obvykle neškodné, ale u lidí, kteří jsou na ně citliví, mohou způsobit alergickou reakci.

2. Ušní maz Mnoho lidí se obrací na profesionální ošetření odstraňování ušního mazu, přestože náš zvukovod je samočistící orgán v těle.

Ušní maz je olejovitá voskovitá látka produkovaná žlázami uvnitř zvukovodu. To chrání uši.

Zabraňuje vniknutí cizích látek do uší, včetně prachu a hmyzu. Ušní maz také pomáhá zvlhčit uši, chrání zvukovod před podrážděním a má antibakteriální vlastnosti.

Ušní maz se skládá z odumřelých kožních buněk, nasycených a nenasycených mastných kyselin, alkoholů, skvalenu a cholesterolu. V průměru vylučujeme asi 12-20 mg ušního mazu za měsíc.

3. Lipom (wen) Naše tělo udržuje energetické rezervy v tukových buňkách, ale někdy tukové buňky rostou tam, kde by neměly být. To vede k tvorbě mastných nádorů, nazývaných také lipomy. Ačkoli si mnoho lidí myslí, že wen je nechutný, je obvykle docela neškodný.

Jsou to malé masy tukových buněk pod kůží mezi kůží a svaly. Takové hrboly jsou měkké a na dotek mobilní. Lipom obvykle neroste více než několik centimetrů a nejčastěji se vyskytuje na krku, ramenou, pažích, horní části zad, stehnech a hýždích.

4. Vylučování hlenu

Hlen, hlen, „boogers“ – jakkoli tomu říkáme, existují a existují pro to důvody.

Hlen lemuje vnitřek nosu, úst, dutin, hrdla, plic, gastrointestinálního traktu a je tam vždy, nejen při nachlazení. Naše tělo produkuje každý den asi 1–2 litry hlenu, včetně nové dávky, kterou produkuje váš nos každých 20 minut.

Hlen působí jako zvlhčovač a bez něj by naše tělesné tkáně vyschly. Protože je stále viskózní, působí také jako sběrač „odpadu“, který zahrnuje bakterie, pyl, špínu, houby, kouř a další látky, které dýcháme, a brání jim v útoku na naše tělo.

5. Bakterie a lidé Ve zdravém lidském těle je mnohem méně člověka, než by si člověk myslel. Naše tělo obsahuje 10krát více mikroorganismů než lidské buňky, celkem asi 100 bilionů bakterií a obývá každý kout našeho těla.

Méně než 1 procento bakterií v lidském těle může způsobit onemocnění, zatímco jiné mu pomáhají vykonávat důležité funkce. Například bakterie Lactobacillus acidophilus, které se používají při výrobě fermentovaných mléčných výrobků, pomáhají trávit jídlo a bojovat proti škodlivým mikrobům.

6. Plyn v žaludku, hodně benzínuVšichni lidé uvolňují plyn a celé říhání. Pokud jíte, produkujete plyn, když bakterie v zažívacím systému rozkládají potravu. V průměru uvolňujeme plyny 14 až 23krát denně, přibližně jednou za hodinu.

Plyn a říhání obsahují oxid uhličitý, kyslík, dusík, vodík a někdy metan a někdy síru. Některé potraviny způsobují, že produkujeme více plynů, včetně těch s vysokým obsahem vlákniny a mléčných výrobků.

Potraviny, které obsahují pšenici nebo mléko, také přispívají ke tvorbě plynů, říhání a nadýmání, protože naše tělo je nedokáže správně strávit. Ale nejčastěji jsou plyny způsobeny spolknutým vzduchem.

Zatímco některé výzkumy naznačují, že se váš žaludek může natáhnout a pojmout více než 3 litry jídla a pití, může se spontánně roztrhnout, pokud se pokusíme zadržet 5 litrů.

Pokud se váš žaludek pokusí „zavřít bránu“, jídlo a pití neprojde do střev, ale místo toho se vrátí a někdy násilně. Zvracení je řízeno „centrem zvracení“ v mozku a může být způsobeno řadou příčin, včetně otravy, infekcí, určitých nemocí a těhotenství a určitých způsobů léčby, jako je chemoterapie.

Pokud nejste schopni nebo ochotni vyvolat zvracení, vaše tělo se pokusí zvládnout nežádoucí obsah v žaludku. V tomto případě se mohou ve stěnách žaludku vytvářet netěsnosti, které umožňují únik částečně stráveného jídla. A pak se zvracení nebude zdát tak nechutné.

8. Zátkové mandle Zátkové mandle, známé také jako tonsillolithy, jsou směsí bakterií, odumřelých buněk a hlenu, které se nahromadily v drážkách mandlí.

Pokud trpíte chronickou tonzilitidou nebo jste měli angínu, je větší pravděpodobnost, že vám ucpou mandle. Jsou také běžné u lidí se sucho v ústech.

Někteří lidé si jich nevšimnou, zatímco jiní se cítí nepříjemně, když otužují. Vypadají jako bílé hrbolky na zadní straně krku. Protože se bakterie rádi živí tím, z čeho jsou tyto zátky vyrobeny, často vedou ke špatnému dechu.

Můžete se je pokusit zbavit oplachováním nebo vakuovým odsáváním, které provádí ORL. Jediným způsobem, jak se jich úplně zbavit, k čemuž se uchýlí jako poslední možnost, je odstranění mandlí.

9. Výkaly Když jíme a pijeme, trvá jen několik hodin, než naše tělo získá potřebné vitamíny a živiny. Zbytek je třeba stáhnout.

Naše střeva jsou tvořena tenkým a tlustým střevem a konečníkem. Tenké střevo je trubice dlouhá asi 6 metrů a průměr 2,5 cm, zatímco tlusté střevo je asi 1,5 metru dlouhé a průměr 7,6 cm. A je to všechno plné odpadu.

Naše stolice jsou vyrobeny z nestráveného jídla, ale také z hlenu, bakterií a odumřelých buněk, které jim dodávají hnědou barvu. Při normální peristaltice je stolice asi 75 procent vody a denně vylučujeme asi 85-225 gramů stolice.

10. Kyselina v žaludku, která může rozpouštět kov Náš trávicí systém je nasycen šťávami, které tráví jídlo. Když se vodík spojí s chlórem uvnitř žaludku, vytvoří kyselinu chlorovodíkovou. Kyselina chlorovodíková je dostatečně silná, aby rozpustila kov, tak proč se nevstřebává žaludek?

To není způsobeno hlenem, který lemuje stěny žaludku a chrání ho před štěpením.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Myslíte si, že na fotografii je svah? Podívejte se pořádně na 10 sekund a uvidíte, jak moc se pletete

Některá zvířata zvládla umění maskování, které jim může zajistit přežití v dobách nebezpečí.

Chameleon může být nejznámějším příkladem přizpůsobení se prostředí, ale v následujícím příkladu uvidíte, že není jediný, kdo dokáže dokonale splynout s okolím.

Na obrázku vidíte svah kopce, který pravděpodobně nemá trávu a kameny. Ale není to pravda.

Pozorný pozorovatel, který obraz dostatečně dlouho zkoumá, si v něm všimne maskovaných zvířat. Pravděpodobně však nikdo neočekává tolik …

Jsou dokonale ukryté, díky čemuž jsou neviditelné pro predátory. Tary žije na svazích novozélandských hor a jak vidíte, perfektně zapadá do okolí.

Podívejte se na video o tom, jak se tato mazaná zvířata chytře schovávala 🙂

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Jak můžete poznat psychopata? Vědci tvrdí, že mu máte položit tuto otázku

O psychopatů si většina lidí myslí, že jsou to nelítostní vrazi.

Pravdou však je, že ne každý psychopat opravdu musí být vrahem a ne každý vrah má psychopatické rysy. Jak tedy zjistíte, že někdo ve vašem okolí má psychopatické rysy? Vědci přicházejí se zajímavými zjištěními.

Nepociťují propojení s přírodou

Jak informuje studie publikovaná v časopise Journal of Environmental Psychology , lidé vyznačující se psychopatickou rysem nepociťují propojení s přírodou. Kromě toho, je pravděpodobnější, že se takový člověk usadí ve městě, jako někde na venkově. Dean Fido , jeden z autorů studie se vyjádřil, že člověk byl s přírodou vždy úzce spjat. Žijeme však ve světě, kde se neustále někam spěcháme, vždy máme hodně práce a na přírodu nám tak zbývá času jaksi pomálu.

Jak však píše portál Psypost , lidé, kteří mají ke přírodě blízko, jsou zdravější, mají zdravější vnímání své osobnosti, ale i těla a jsou empatičtější vůči jiným lidem. Co je také důležité, lidé, kteří často chodí do přírody, pociťují méně stresu, úzkosti a deprese. Výzkum probíhal ještě v lednu v roce 2019 a zapojilo se do něj 304 lidí z Velké Británie. Každý z účastníků odpověděl na několik otázek, mezi nimi například na otázku, kde by chtěli žít, ve městě, v příměstské části nebo na venkově.

pixabay

Vědci navíc hodnotili i to, do jaké míry se lidé vyznačují temnými rysy av jaké míře mají pocit propojenosti s přírodou. Výsledky výzkumu jsou vskutku zajímavé. Ukázalo se totiž, že lidé, kteří dosahují vyšší skóre v oblasti temných rysů osobnosti, preferují život ve městě. Kromě toho, pokud člověk dosáhl vysoké skóre na stupnici psychopatie, bylo méně pravděpodobné, že má pocit propojenosti s přírodou. Toto zjištění bylo platné bez ohledu na to, zda šlo o muže nebo o ženy. Takoví lidé často odpověděli záporně například na otázku – ” můj vztah k přírodě je důležitou součástí toho, kým jsem “.

Může v nás příroda posílit empatii?

pixabay

Zjištění potvrdila i druhá studie, do které se zapojilo 235 dospělých obyvatel Velké Británie. Důležité však je poznamenat, že v rámci výzkumu vědci psychopatů hodnoceny po klinické stránce. Psychopatické rys je totiž něco, co má v sobě do jisté míry každý z nás, nemusí to být hned patologický jev. Vysoké skóre na stupnici psychopatie často dosahují například chirurgové, kteří si dokáží zachovat chladnou hlavu iv těch nejnáročnějších situacích.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Vědci vytvořili seznam 22 nejagresivnějších psích plemen. První příčky vás jednoznačně překvapí

Každý pes může být agresivní, pokud se dostane do situace, kdy se musí bránit.

Vůči některým plemenům však máme předsudky. Například o dobrman či pitbulteriér automaticky předpokládáme, že jsou to agresivní psi. Vědci se proto rozhodli, že vytvoří žebříček těch nejagresivnějších plemen. V top 10 najdete i pudlíka.

Starší psi jsou agresivnější

To, zda bude pes agresivní, závisí na množství faktorů, včetně výchovy. Kromě toho, pokud je to starší samec, je pravděpodobnější, že bude na lidi vrčet a možná občas i chňapne po ruce, která ho chce pohladit, píše portál Daily Mail .

Podle studie publikované v časopise Scientific Reports může míra agresivity záviset do značné míry i od plemene. Věděli jste například, že mezi ty nejagresivnější plemena patří i dlouhosrstá kolie? Na druhé straně, asi málokoho překvapí, že nejméně agresivní je labrador či zlatý retrívr.

Vědci z helsinské univerzity studovali více než 9 000 domácí mazlíčky, přičemž součástí výzkumu bylo 24 různých plemen. Zaměřeny konkrétně na ty aspekty psí osobnosti, které ovlivňují pravděpodobnost, že se pes bude vůči člověku chovat agresivně. Psi malého vzrůstu jsou podle vědců agresivnější, jak středně velké či velké psy. I když právě kvůli jejich vzrůstu jejich nejednou jako hrozbu nevnímáme.

Studie odhalila i to, že samci se chovají agresivněji jako samičky, a to bez ohledu na to, zda podstoupili kastraci nebo ne. Důležité je i to, kolik zkušeností má majitel psa. Pokud má člověk psa poprvé a předchozí zkušenost s chováním zvířat nemá, je pravděpodobnější, že bude pes agresivní. Méně agresivní jsou také ty psi, které se často setkávají s jinými psy. Pokud žije pes neustále samotě, jen ve společnosti svého majitele, je pravděpodobnější, že bude agresivní.

Které plemena se ocitly na vrcholu žebříčku?
Kromě věku je však podle odborníků tou nejdůležitější proměnnou plemeno. První tři příčky v žebříčku obsadily dlouhosrstá kolie, pudlík a malý knírač.

Které plemena jsou ty nejagresivnější?

 1. dlouhosrstá kolie
 2. pudl
 3. malý knírač
 4. německý ovčák
 5. Španělský vodní pes
 6. Lagotto
 7. Čínský chocholatý pes
 8. německý špic
 9. Coton de Tulear (říká se mu také bavlnka nebo madagaskarský bišonek)
 10. Jemnosrstý pšeničný teriér
 11. Welsh Corgi Pembroke
 12. Kern teriér
 13. border kolie
 14. laponský pes
 15. Čivava
 16. krátkosrstá kolie
 17. Jack Russell teriér
 18. stafordšírský bulteriér
 19. Sheltie
 20. Laponský pastevecký pes
 21. zlatý retrívr
 22. labradorský retrívr

Samozřejmě, ať se chystáte pořídit si jakéhokoliv pejska, ujistěte se, že mu dokážete poskytnout vše, co potřebuje, a že si budete navzájem vyhovovat. Kromě toho, i pes, který nemá sklon k agresivitě, může chovat agresivně pokud má strach nebo trpí nějakým onemocněním či chronickými bolestmi.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Rodina8 hodinami před

10 příznaků rodičů, kteří s největší pravděpodobností vychovají úspěšné děti

Všichni rodiče bez výjimky sní o tom, že jejich děti dosáhnou úspěchu v životě a získají pevnou pozici. Ale co...

Příběhy12 hodinami před

Uprostřed nočních hodin policista uviděl zaparkované auto. Když si uvědomil. co je uvnitř, dostal velký šok!

Podle zákona by měl policista dát muži lístek. Ale dal mu něco úplně jiného. Robert Wood se rozhodl začít nový...

Video13 hodinami před

Myslíte si, že na fotografii je svah? Podívejte se pořádně na 10 sekund a uvidíte, jak moc se pletete

Některá zvířata zvládla umění maskování, které jim může zajistit přežití v dobách nebezpečí. Chameleon může být nejznámějším příkladem přizpůsobení se...

Děti13 hodinami před

Matka je. štěstím bez sebe, když jí lékař řekne, že její syn je zdravý- ale radost trvá jen několik minut

Budoucí rodiče se nemohou dočkat, až konečně uvidí své novorozené děti. Obvykle je vidí poprvé na ultrazvuku v 8. týdnu...

Horoskopy13 hodinami před

Přesný horoskop, který vám prozradí jak se vám bude dařit v květnu 2021 pro všechny znamení zvěrokruhu

Jak bude vypadat květen 2021 pro všechna znamení zvěrokruhu? Jaké události byste měli očekávat? O co se snažit a jak...

Kvízy13 hodinami před

kolik psů je na obrázku ? Zrakový test, který prozradí váš psychologický věk

Právě začínáte žít a už se cítíte jako velmi zkušený člověk, kterého je těžké něčím překvapit. Nebo „jste už dlouho“,...

Zajímavosti14 hodinami před

Jak můžete poznat psychopata? Vědci tvrdí, že mu máte položit tuto otázku

O psychopatů si většina lidí myslí, že jsou to nelítostní vrazi. Pravdou však je, že ne každý psychopat opravdu musí...

Příběhy14 hodinami před

Žena chtěla najít svou biologickou matku. Namísto toho vyřešila 40 let starou dvojnásobnou vraždu

Christine Marie Salley se jednoho dne rozhodla, že vyhledá svou biologickou matku. Svou DNA nahrála na web, který se zabývá...

Zajímavosti14 hodinami před

Vědci vytvořili seznam 22 nejagresivnějších psích plemen. První příčky vás jednoznačně překvapí

Každý pes může být agresivní, pokud se dostane do situace, kdy se musí bránit. Vůči některým plemenům však máme předsudky....

Politika15 hodinami před

Česko zanedlouho umožní obyvatelům sousedních států volný vstup do země. Podmínkou je očkování

Podle premiéra Andreje Babiše krajina vyjednává s Rakouskem, Německem, Polskem, Slovensku, Slovinskem a Maďarskem o tom, aby stejný postoj zaujaly...

Oblíbené