Zajímavosti

10 nejodpornějších věcí ve vašem těle, které nejvíce ohrožují vaše zdraví, vyhněte se jim obloukem!V našem těle je poměrně málo věcí, na které může být nepříjemné myslet: pot, špína, hnis, nestrávené jídlo.

Věděli jste, že v našem těle je více bakterií než buněk? A že roztoči žijí na vašich řasách?

1. Roztoči (demodex) na řasách
Roztoči žijí na vašich řasách a čím jste starší a mastnější pokožka, tím jistější to můžete říci. Bylo zjištěno, že roztoči, konkrétně Demodex folliculorum, žijí na řasách u více než 80 procent lidí ve věku nad 60 let.

Roztoči Demodex jsou roztoči na obličeji a pokud je můžete vidět pouhým okem, uvidíte je, jak žijí na vašich řasách a vlasových folikulech. Kromě toho může na jednom řasinkovém folikulu žít až 25 roztočů.

I když je skutečnost, že existují na vaší tváři, dost děsivá, jsou obvykle neškodné, ale u lidí, kteří jsou na ně citliví, mohou způsobit alergickou reakci.

2. Ušní maz Mnoho lidí se obrací na profesionální ošetření odstraňování ušního mazu, přestože náš zvukovod je samočistící orgán v těle.

Ušní maz je olejovitá voskovitá látka produkovaná žlázami uvnitř zvukovodu. To chrání uši.

Zabraňuje vniknutí cizích látek do uší, včetně prachu a hmyzu. Ušní maz také pomáhá zvlhčit uši, chrání zvukovod před podrážděním a má antibakteriální vlastnosti.

Ušní maz se skládá z odumřelých kožních buněk, nasycených a nenasycených mastných kyselin, alkoholů, skvalenu a cholesterolu. V průměru vylučujeme asi 12-20 mg ušního mazu za měsíc.

3. Lipom (wen) Naše tělo udržuje energetické rezervy v tukových buňkách, ale někdy tukové buňky rostou tam, kde by neměly být. To vede k tvorbě mastných nádorů, nazývaných také lipomy. Ačkoli si mnoho lidí myslí, že wen je nechutný, je obvykle docela neškodný.

Jsou to malé masy tukových buněk pod kůží mezi kůží a svaly. Takové hrboly jsou měkké a na dotek mobilní. Lipom obvykle neroste více než několik centimetrů a nejčastěji se vyskytuje na krku, ramenou, pažích, horní části zad, stehnech a hýždích.

4. Vylučování hlenu

Hlen, hlen, „boogers“ – jakkoli tomu říkáme, existují a existují pro to důvody.

Hlen lemuje vnitřek nosu, úst, dutin, hrdla, plic, gastrointestinálního traktu a je tam vždy, nejen při nachlazení. Naše tělo produkuje každý den asi 1–2 litry hlenu, včetně nové dávky, kterou produkuje váš nos každých 20 minut.

Hlen působí jako zvlhčovač a bez něj by naše tělesné tkáně vyschly. Protože je stále viskózní, působí také jako sběrač „odpadu“, který zahrnuje bakterie, pyl, špínu, houby, kouř a další látky, které dýcháme, a brání jim v útoku na naše tělo.

5. Bakterie a lidé Ve zdravém lidském těle je mnohem méně člověka, než by si člověk myslel. Naše tělo obsahuje 10krát více mikroorganismů než lidské buňky, celkem asi 100 bilionů bakterií a obývá každý kout našeho těla.

Méně než 1 procento bakterií v lidském těle může způsobit onemocnění, zatímco jiné mu pomáhají vykonávat důležité funkce. Například bakterie Lactobacillus acidophilus, které se používají při výrobě fermentovaných mléčných výrobků, pomáhají trávit jídlo a bojovat proti škodlivým mikrobům.

6. Plyn v žaludku, hodně benzínuVšichni lidé uvolňují plyn a celé říhání. Pokud jíte, produkujete plyn, když bakterie v zažívacím systému rozkládají potravu. V průměru uvolňujeme plyny 14 až 23krát denně, přibližně jednou za hodinu.

Plyn a říhání obsahují oxid uhličitý, kyslík, dusík, vodík a někdy metan a někdy síru. Některé potraviny způsobují, že produkujeme více plynů, včetně těch s vysokým obsahem vlákniny a mléčných výrobků.

Potraviny, které obsahují pšenici nebo mléko, také přispívají ke tvorbě plynů, říhání a nadýmání, protože naše tělo je nedokáže správně strávit. Ale nejčastěji jsou plyny způsobeny spolknutým vzduchem.

Zatímco některé výzkumy naznačují, že se váš žaludek může natáhnout a pojmout více než 3 litry jídla a pití, může se spontánně roztrhnout, pokud se pokusíme zadržet 5 litrů.

Pokud se váš žaludek pokusí „zavřít bránu“, jídlo a pití neprojde do střev, ale místo toho se vrátí a někdy násilně. Zvracení je řízeno „centrem zvracení“ v mozku a může být způsobeno řadou příčin, včetně otravy, infekcí, určitých nemocí a těhotenství a určitých způsobů léčby, jako je chemoterapie.

Pokud nejste schopni nebo ochotni vyvolat zvracení, vaše tělo se pokusí zvládnout nežádoucí obsah v žaludku. V tomto případě se mohou ve stěnách žaludku vytvářet netěsnosti, které umožňují únik částečně stráveného jídla. A pak se zvracení nebude zdát tak nechutné.

8. Zátkové mandle Zátkové mandle, známé také jako tonsillolithy, jsou směsí bakterií, odumřelých buněk a hlenu, které se nahromadily v drážkách mandlí.

Pokud trpíte chronickou tonzilitidou nebo jste měli angínu, je větší pravděpodobnost, že vám ucpou mandle. Jsou také běžné u lidí se sucho v ústech.

Někteří lidé si jich nevšimnou, zatímco jiní se cítí nepříjemně, když otužují. Vypadají jako bílé hrbolky na zadní straně krku. Protože se bakterie rádi živí tím, z čeho jsou tyto zátky vyrobeny, často vedou ke špatnému dechu.

Můžete se je pokusit zbavit oplachováním nebo vakuovým odsáváním, které provádí ORL. Jediným způsobem, jak se jich úplně zbavit, k čemuž se uchýlí jako poslední možnost, je odstranění mandlí.

9. Výkaly Když jíme a pijeme, trvá jen několik hodin, než naše tělo získá potřebné vitamíny a živiny. Zbytek je třeba stáhnout.

Naše střeva jsou tvořena tenkým a tlustým střevem a konečníkem. Tenké střevo je trubice dlouhá asi 6 metrů a průměr 2,5 cm, zatímco tlusté střevo je asi 1,5 metru dlouhé a průměr 7,6 cm. A je to všechno plné odpadu.

Naše stolice jsou vyrobeny z nestráveného jídla, ale také z hlenu, bakterií a odumřelých buněk, které jim dodávají hnědou barvu. Při normální peristaltice je stolice asi 75 procent vody a denně vylučujeme asi 85-225 gramů stolice.

10. Kyselina v žaludku, která může rozpouštět kov Náš trávicí systém je nasycen šťávami, které tráví jídlo. Když se vodík spojí s chlórem uvnitř žaludku, vytvoří kyselinu chlorovodíkovou. Kyselina chlorovodíková je dostatečně silná, aby rozpustila kov, tak proč se nevstřebává žaludek?

To není způsobeno hlenem, který lemuje stěny žaludku a chrání ho před štěpením.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Video

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota domnívala, že je další ženou, která touží po kariéře, ale neumí zpívat. Netušili, jak moc se mýlili!

Julia Chupira zpívala slavnou píseň Whitney Houstonové I Will Always Love You. Její hlas nejprve překvapil a pak všechny nadchl! Něco nám říká, že si Julie všimli lidé v hudebním průmyslu a dělá z ní hvězdu. Má neuvěřitelný talent!

Líbí se vám její hlas? Sdílejte!

Pokračovat ve čtení

Video

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost – byly zničené, bez života a barva už nezakrývala šedou barvu jako předtím. O několik let později se rozhodla vyhledat pomoc odborníka Christophera Hawkinse. Změnil ji k nepoznání!

Kerry chtěla podstoupit radikální změnu …

Všechno bylo okamžitě jasné kadeřníkovi! Nejen, že si podstatně ostříhal vlasy, ale také odhalil něco, co se Kerry celé ty roky snažil skrýt …

Šedým vlasům se už nedalo vyhnout. Velmi se jí to hodí! Podívejte se na celou transformaci:

Sníte někdo z vašich přátel o radikální změně účesu? Sdílet tento článek!

Pokračovat ve čtení

Humor

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl přesvědčit svého pána, aby usnul.

Při pohledu na reakci psa, který chce bojovat alespoň hodinu spánku, nebudete schopni zadržet smích!

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené