Pokud si někdy budete chtít stěžovat, že váš život nestojí za nic, vzpomeňte si, že jste se mohli narodit také v době, kdy tyto tresty ještě existovaly.
Představte si svět, který by ovládala skupinka ďáblů. Motorové pily, krev, řev a všude pláč. Smrt je nevyhnutelná, zároveň je stejně jisté, že nebude hladká, ale spíše nesnesitelně bolestivá a plná utrpení.
A teď si místo skupinky ďáblů dosaďte normální lidskou vládu. Výsledkem jsou metody poprav, které byly napříč dějinami využívány v různých koutech světa. Spojuje je jen jedno – byly nelidské.
Dnes se humanitární pracovníci v mnohých zemích zarputile snaží, aby byly tresty smrti zrušeny.
Nicméně pokud byste se chtěli dozvědět, co na takto odsouzené lidi čekalo v minulosti, čtěte dále! Upozorňujeme však, že některé z metod skutečně nejsou pro slabé povahy.
10. Brazenský býk
Brazenský býk, známý také jako sicilský či mosazný, bylo zařízení sestrojené v řeckých Aténách roku 560 před Kristem. V rámci této metody byli trestanci vloženi dovnitř dutého býka vyrobeného z mosazi či bronzu, který byl následně podpálen. Člověk uvnitř tak zemřel následkem těžkých popálenin způsobených tavícím se kovem. Tato brutální metoda je ale mnohem krutější, než se na první pohled zdá, protože celé zařízení je sestrojeno tak, že když člověk uvnitř nesnesitelnou bolestí křičí, jsou jeho výkřiky převedeny na řev rozzuřeného býka.
9. Mučení krysami
Tato metoda, která je označována také jako „nejbrutálnější mučící technika, co byla kdy vymyšlena“, byla původně využívána v Číně. Velká nádoba plná myší se položila na vězňovo nahé tělo a následně se pomocí rozžhaveného uhlí zahřála, což myši vyděsilo a snažily se prokousat si cestu ven. Výsledkem tedy bylo, že se danému člověku prokousaly do vnitřností, což způsobilo smrt v důsledku vnitřního krvácení a infekcí.
8. Stahování z kůže zaživa
V rámci této naprosto strašlivé popravčí metody byli zadržení nepřátelští vojáci a nebezpeční zločinci zaživa stahováni z kůže. Jejich kůže byla poté přibita na městské hradby jako varování dalším rebelům.
7. Naražení na kůl
Tato metoda byla hojně využívána především v 15. století v oblasti Rumunska. Odsouzení byli nuceni sednout si na ostrý dřevěný kůl, který postupně prošel celým jejich tělem a vynořil se z jejich krku, ramene či hrudníku. Touto metodou bylo popraveno zhruba 80 000 lidí.
6. Skafismus
Skafismus, nebo lidově řečeno také „loďky“, je krutá metoda, v rámci níž byli trestanci upoutáni na malou loď, při čemž odhalené měli pouze nohy, ruce a hlavu. Poté museli zkonzumovat velké množství mléka a medu, dokud u nich nepropukl průjem. Směsí mléka a medu byla rovněž potřena jejich těla, aby lákala mouchy a další hmyz. Maso těchto lidí postupně začalo odumírat a docházelo ke gangréně, cožnakonec vedlo ke smrti v důsledku dlouhého mučení, septického šoku, hladovění a dehydratace.
5. Lámání kolem
Při této metodě byli zločinci s nataženýma nohama i rukama přivázáni k velkému kolu od vozu. Kolo se následně roztočilo, zatímco popravčí drtil trestancovy končetiny kladivem či dalšími železnými nástroji, čímž docházelo ke zlomeninám kostí a následné smrti.
4. Vaření zaživa
Tato metoda, která byla praktikována v mnoha oblastech Evropy i Asie, spočívala v tom, že trestance svlečeného donaha vložili do velkého kotle plného vařící kapaliny. Touto kapalinou mohla být voda, olej, kyselina, nebo dokonce roztavené olovo.
3. Ukřižování
Tato metoda popravy je všem velmi dobře známá. Ve své době byla určena těm nejhorším zločincům a otrokům, kteří byli za své končetiny přibiti na dřevěný kříž. Následná smrt byla důsledkem buďto selhání srdce, nebo celkového vyčerpání.
2. Rozřezání pilou
V rámci této neuvěřitelně děsivé metody odsouzeného nejprve pověsili vzhůru nohama a jeho tělo následně rozpůlili pomocí pily, a to od rozkroku až po hlavu. Tato technika popravy zažila svou největší slávu ve středověké Evropě.
1. Ling-čch’
Ling-čch’, nebo také „smrt od tisíce řezů“, má původ v Číně. Tato metoda spočívala v tom, že zločinci byly postupně pomocí ostrého nože odřezávány kusy masa. Jedná se o jednu z nejkrutějších metod popravy vůbec a roku 1905 byla zakázána. Během tohoto procesu bylo trestancům občas podáváno morfium jakožto gesto milosti a slitování. Jaká ironie!
Která z metod je podle vás nejhorší? To nám můžete napsat do komentářů. A pokud se vám článek líbil, sdílejte ho se svými přáteli!