Zajímavosti

10 historických zvyků ze života, které by dnes byly totálně mimo. Číslo 3 je totálně zničující!My vám dnes přinášíme 10 faktů o lidech z historie, které vás zcela překvapí, ohromí a nezbude nic jiného než abyste řekli

1. Ženy používaly olovo a síru k barvení vlasů

Lidé si od starověku barvili vlasy, ale nedostatek znalostí o chemii a nesprávném používání nevhodných prostředků někdy skončil velmi špatně. Řekové a Římané používali trvalé barvivo na vlasy, které se skládalo z různých chemikálií včetně síry.

2. Jako prsní implantáty byly použity skleněné kuličky a mletá pryž

Od starověku ženy používaly různé prostředky ke zlepšení své krásy. Prsa nebyla výjimkou. Některé ženy používaly domácí “růstové krémy” pro zvětšení. Ostatní například vmasírovaly do kůže kokosový olej.

Nicméně první chirurgie prsu byla provedena už v roce 1895 Vincenzem Czernym. Doktor musel udělat nová prsa své pacientce poté, co vyřízl nádor. Lékaři použili různé materiály pro zvětšení ženských prsou: slonovinu, skleněné kuličky, mletý kaučuk a další.

3. Trus zvířat používaný v lékařství

může to znít divně, ale je to fakt: dřív lidé používali zvířecí hnůj k léčení různých nemocí.

Například ženy ve starověkém Řecku věřily, že krokodýlí trus lze použít jako antikoncepci a vkládaly si jej do vagíny.
Ve Skotsku lidoví léčitelé zase používali ovčí výkaly k léčbě neštovic a čerstvý prasečí trus sloužil k zastavení krvácení z nosu

4. Lékaři vyvrtávali otvory do lidských hlav, aby uvolnili zlé duchy

Lékaři byli vždy velmi zvědaví, jak funguje lidské tělo a používali několik “osvědčených” metod léčení. Trepanací (vrtání otvorů) bylo jedním z nich. Lékaři věřili, že mohou vyléčit nemoci, jako jsou křeče, bolesti hlavy a infekce. Mysleli si, že různé nemoci byly způsobeny zlým duchem, uvězněným uvnitř lidské hlavy, a tak vyvrtali otvory, aby nechali ducha vyjít.

5. Ženy na pohřbech nemohly plakat

Pravidelné pohřby ve starém Římě začínaly průvodem v ulicích. Plačící příbuzní tento průvod následovali. Čím více lidí se pohřbu zúčastnilo, tím více respektovaný člověk to byl.

Někdy si rodina zaplatila speciální ženy, které plakaly, aby zapůsobily na dav. Aby byl jejich smutek autentický, ženy si rozškrábaly obličej nebo si rvaly vlasy.

Později byla tato tradice považována za příliš extrémní. A bylo zakázáno najímat profesionální plačky.

6. Otcové mohli legálně zabít nápadníky svých dcer

Otec měl velmi silný vliv na celou rodinu a zejména na život svých svobodných dcer – měl právo vybrat pro ni vhodného manžela. Pravidla byla velmi přísná a dcera nemohla mít před svatbou intimní vztah.

Otec měl proto zákonné právo zabít milence své dcery (a dokonce i ji samotnou), pokud je přistihl při cizoložství.

7. Ve starověkém Římě mohli otcové prodávat své syny do otroctví – ale pouze třikrát

Ve starém Římě nebyl prostor pro lásku. Otec jako hlavou rodiny měl absolutní moc nad svou ženou, dětmi a domácností.

Bylo jim dokonce uděleno právo prodat své syny do otroctví. Pokud ten, kdo koupil “otroka”, už ho nepotřeboval, vrátil ho zpět do rodného domu. Nicméně, mohlo se to stát jen třikrát, jinak by otec byl považován za špatného rodiče a mohl by svého syna zabít.

8. Lékaři používali ke zjištění těhotenství česnek

Nedostatek anatomických znalostí neumožnil, aby lékaři s jistotou řekli, zda je žena těhotná. Používali však několik přírodních metod.

V roce 1350 př.n.l. se ženám doporučovalo, aby navlhčily osivo pšenice močí. Když semena vyklčila, byla těhotná. Další způsob, jak provést těhotenský test, zahrnoval vložení česneku nebo cibule do vagíny. Když následujícího rána ucítil lékař z dechu ženy česnek, prohlásil ji za těhotnou.

9. Ve starověkém Egyptě si lidé holili obočí když oplakávali své kočky

Lidé ve starobylém Egyptě uctívali kočky jako své oblíbené zvíře a věřili, že přinášejí do rodin štěstí. Bastet, bohyně domova a plodnosti, byla vyobrazena buď jako kočka, nebo jako žena s kočičí hlavou. Kočky byly posvátné a každý, kdo jim ublížil, byl odsouzen k smrti.

Starověké egyptské rodiny projevovali smutek ze smrti koček tak, že si všichni oholili obočí. Tělo kočky se obalilo dřevěnou vyřezávanou maskou a malá kočičí mumie byla umístěna do rodinné hrobky nebo na speciální kočičí hřbitov.

Zajímavým faktem je, že Alexandr Veliký, Julius Caesar, Džingischán, Napoleon a Hitler trpěli ailurofobií, strachem z koček.

10. Veřejné záchody ve starověku

Již víte, že lidé ve starém Římě využili všech možných prostředků k péči o svou osobní hygienu. Pravidelně navštěvovali veřejné lázně a na toaletách používali houby.

Nicméně jen opravdu bohati lidé si mohli dovolit mít v domě vlastní koupelnu nebo toaletu. Ostatních 95% populace používalo veřejné toalety – dlouhé řady z masivního kamene nebo dřeva s otvory.

Během staletí se lidé hodně změnili. Který fakt vás překvapil nejvíce?Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

chlapec, který předpověděl koronavirovou katastrofu, předpověděl novou hrozbu, která se řítí na nás!

Abigya Anand, mladá astroložgka z Indie, která předpověděla pandemii koronavirů pro svět v létě roku 2019, hovořila o nové globální výzvě. Podle toho, co se stane za pár dní.

Tentokrát dospělí lépe poslouchali slova čtrnáctiletého teenagera.

Zpočátku jen málo lidí věnovalo pozornost jeho první prognóze. Navíc chlapec zveřejněný na YouTube nedostal jméno infekce koronaviry. Koncem roku 2019 – začátkem roku 2020 však předpověděl vážnou zkoušku síly celé světové komunity. Mladý muž zároveň hovořil o vzdálenosti mezi lidmi a změně hrozby v květnu, kdy ji lidé dostanou pod kontrolu. Rovněž se uvádí, že Čína bude tvrdě zasažena a že utrpí ekonomiky nejbohatších zemí.

Nyní, téměř o rok později, po srovnání predikce a reality se diváci hostující videa dívali na mladého astrologa odlišně. Video se stalo virálním a získalo již přibližně 8 milionů zhlédnutí. Nové video zveřejněné indickým teenagerem na začátku dubna 2020 říká, že svět čelí další katastrofě. Stane se vážnějším než epidemie koronavirů. Co přesně to bude, chlapec nepojmenuje. Naznačuje však načasování: událost se uskuteční před 20. prosincem a bude mít dopad na svět do března 2021.

Anandova druhá předpověď však byla z jeho kanálu odstraněna krátce poté, co se objevila. Ostatní uživatelé si jej však mohli stáhnout a nahrát.

Doma je mladý muž docela slavný, protože často předpovídá hodnotu zlata nebo stříbra. Skeptici si však jsou jisti, že je to jen dětská hra a že se první předpověď splnila, považuje to za běžnou náhodu.

NEWS.ru již dříve napsal, že více než 100 světových vůdců, včetně 18 nositelů Nobelovy ceny za mír, podepsalo dopis požadující uznání vakcín proti koronaviru ve veřejné doméně. Navrhli, aby se tyto léky staly bezplatnými a přístupnými všem na světě.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

6 divných věcí, které ženy dělají v koupelně, ale nikdy si to nikomu nepřiznají

Obecně se uznává, že pouze muži se v tomto duchu vyznačují nepořádkem atd., Ale žena by měla být vždy upravená a ženská. Ale je to opravdu tak? My v Zajímavé vědět jsme našli 6 divných a zábavných návyků, které mají všechny ženy. A to vše proto, že ženy mohou být také slabé a někdy trochu divné.

1. Přečtou si složení na čističi toalet, když si zapomenou vzít telefon s sebou

2. Dívají se přes zvětšovací sklo a jsou zděšeni, jaké obrovské póry a husté obočí mají

3. Berou všechny pózy kamasutry a neohýbají se o nic horší než profesionální gymnastky, aby si normálně oholily nohy

4. Ano, a to také …

5. Mysli na to, že zemřou na bolest, když se jim šampon dostane do očí

6. Během sprchování „potřete“ vlasy na dlaždicích

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

5 typů neobvyklého pohlavního styku, který vašemu protějšku zajistí 100% orgasmus!

Studovali jsme různé typy sexu, které mohou poskytnout živé emoce a vzrušující intimní zážitek. V našem výběru najdete jak moderní možnosti intimity na dálku v digitálním věku, tak starodávné sexuální praktiky, které existují již více než tisíciletí.

Mnoho sexuologů tvrdí, že zdrojem vytvoření orgasmu není samotné tělo, ale náš mozek. Fanoušci sexuálních experimentů by tedy měli hledat postupy a typy sexu, které nejen stimulují bezprostřední erotogenní zóny, ale také rozvíjejí představivost. 1. Virtuální sex Tento typ sexuálního uspokojení praktikuje mnoho lidí po dlouhou dobu. Už od 18. století lidé používají různé komunikační prostředky, nejen jako prostředek jednoduché konverzace. Stačí přečíst jedno z nejslavnějších děl Pierra Choderlose de Laclose, který nese název „Dangerous Liaisons“, aby bylo zajištěno, že tato zajímavá praxe bude uplatňována po dlouhou dobu.

A s příchodem internetu se začal rozvíjet virtuální sex. Proč si ho lidé vybírají? Tento typ intimity je nejpohodlnějším typem sexu na dlouhé vzdálenosti. Aby to bylo možné, partneři nemusí být spolu ve stejné posteli. Můžete dokonce udělat Wirth s cizincem. Stačí mít přístup k internetu a touhu. Pokud to finanční prostředky dovolí, můžete získat brýle VR a speciální hmatové rukavice. Druhy virtuálního sexu – intimita prostřednictvím soukromých zpráv. V tomto případě dochází k vzájemnému vzrušení prostřednictvím výměny textových zpráv v osobní zprávě na fórech, chatovacích místnostech nebo sociálních sítích. – Sex po telefonu.

Výměna upřímných myšlenek a fantazií probíhá prostřednictvím telefonního rozhovoru. – Sex před webovou kamerou. Lidé volají na různých platformách, například Skype, a komunikují v reálném čase. Videa a fotografie již nejsou zapotřebí. Mimochodem, můžete použít sexuální hračky. 2. Tantrický sex Tantrický sex je považován za starodávnou východní duchovní praxi. Jeho cílem je osvícení a filozofie přesahuje všechny aspekty života. Mužská (Shiva) a ženská energie (Shakti) se musí spojit. Co musíme udělat? Hlavní věc je zde proces, ne výsledek.

Takže zapomeňte na orgasmus a zkuste propojit své energie. Sexuální odborníci doporučují používat meditaci a různé dýchací praktiky. Snažte se nezaměřovat na erotogenní zóny. Pamatujte, že není důležitý orgasmus, ale vzájemná saturace. Ashley Thirlby říká, že tento typ sexu pomůže vzbudit emocionální,

3. Kunyaza Toto je sexuální praktika, během níž muž hladí stydké pysky a stydké pysky partnerky. To pokračuje, dokud žena nezmokne. Cílem je usnadnit vzrušení a orgasmus ženy. Důraz je kladen na výsledek. Tento typ sexu je tradičně rozdělen do dvou fází. Během prvního hladí muž klitoris vztyčeným penisem. Pohyby se provádějí konstantní rychlostí nahoru a dolů, klikatě, v kruhu, ze strany na stranu. Poté musíte přejít do druhé fáze, během níž muž zavede penis o několik centimetrů, a poté se znovu vrátí k opakování první fáze. Tento typ sexu lze praktikovat v různých pozicích.

5. Masturbace s výměnou intimních fotografií Výměna nahých fotografií je často doprovázena sextingem – intimními zprávami prostřednictvím elektronických zařízení. Odborníci doporučují párům praktikovat tento typ sexu, aby si udržely sexuální energii a touhu. Sexting lze samozřejmě unést, aniž byste byli ve vztahu, což je také užitečné. Přinejmenším pomáhá uvolňovat sexuální energii pro lidi, kteří zatím nechtějí vstupovat do intimních vztahů mimo síť. Mimochodem, buďte opatrní, protože v některých zemích je nezákonné odesílat a ukládat nahé fotografie. Snažili jsme se vytvořit náš seznam, i když ne početný, ale rozmanitý. Bude se vám líbit alespoň jeden z těchto postupů, podle toho, zda máte rádi tělesnou stimulaci. ať už milujete svýma očima nebo svou hlavní erotogenní zónou, je vaší vlastní fantazií. Buďte kreativní, vyzkoušejte nové věci a doplňujte techniky, jak uznáte za vhodné. Pamatujte, že abyste dosáhli orgasmu, musíte znát ten svůj

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Zajímavosti14 hodinami před

chlapec, který předpověděl koronavirovou katastrofu, předpověděl novou hrozbu, která se řítí na nás!

Abigya Anand, mladá astroložgka z Indie, která předpověděla pandemii koronavirů pro svět v létě roku 2019, hovořila o nové globální...

Zajímavosti19 hodinami před

6 divných věcí, které ženy dělají v koupelně, ale nikdy si to nikomu nepřiznají

Obecně se uznává, že pouze muži se v tomto duchu vyznačují nepořádkem atd., Ale žena by měla být vždy upravená...

Zajímavosti20 hodinami před

5 typů neobvyklého pohlavního styku, který vašemu protějšku zajistí 100% orgasmus!

Studovali jsme různé typy sexu, které mohou poskytnout živé emoce a vzrušující intimní zážitek. V našem výběru najdete jak moderní...

Horoskopy20 hodinami před

3 znamení zvěrokruhu, které byste neměli nikdy pustit do svého života

Proč někteří lidé spěchají, aby vám pomohli, když je to potřeba, zatímco jiní se vždy sladce usmívají, ale když jsou...

Bizardní20 hodinami před

ZEMĚDĚLEC nečekaně zemřel na kousnutí klíšťatem, ale to, co lékaři našli, je pak vyděsilo

Všechny druhy parazitů jsou nechutné, ale roztoči jsou z nich nejstrašnější. Neobcházejí ani lidi. Tito paraziti sající krev přenášejí nebezpečná...

Zajímavosti20 hodinami před

Zjistěte svůj osud podle roku narození. Tabulka je na 110% přesná!

Buddhisté věří, že duše se může narodit 9krát. To znamená, že tolikrát se na Zemi objevuje v lidské podobě. Charakteristikou...

Zajímavosti21 hodinami před

Lékař, který provedl přes 1200 potratů a teď celému světu ukazuje, jak k tomu dochází zevnitř.

Dr. Levantino ve svém životě provedl více než 1200 potratů. Ve spolupráci s novinářkou Leelou Rose vytvořil speciální web, kde...

Zajímavosti2 dny před

38 let, měli ženy schovanou tuto fotografii jako poklad. Důvod proč to udělali je děsivý!

Amanda Scarpinati je krásná mladá žena z New Yorku, která miluje život a své nespočetné přátele. Ale díky plastické chirurgii...

Bizardní2 dny před

Muž nosil na zádech přes 10 let tento pupínek. Když si ho nechal skalpelem proříznout, bude vám do breku..

Muž měl přes 10 let na zádech obrovský pupen, který se rozhodl odstranit. Ale když mu doktor začal rozřezávat pupen...

Zajímavosti2 dny před

Toto miminko po 20 měsících nepoznáte. To je opravdový zázrak!

Úzkostlivé očekávání je pocit, který tvrdohlavo doprovází těhotenství. Tolik problémů, testů a po 40 týdnech – vzrušující setkání s dítětem....

Oblíbené