Zdraví

10 cvičení na nápravu poškození páteře způsobeného sezenímPodle studie, zveřejněné v časopise American Journal of Epidemiology , tráví průměrný člověk více než polovinu svého dne činnostmi vyžadujícími si sezení (sledování televize, dojíždění do práce a z ní, sezení u počítače, atd.)

Podle vědecké zprávy Současný výpočet kardiovaskulárních rizik , publikované v lékařském časopise, příliš mnoho sezení může být stejně škodlivé jako pasivní kouření.

Některé studie dokazují vztah mezi příliš dlouhé sezením a vyššími mírami chronických onemocnění, jako jsou cukrovka 2. typu, onemocnění ledvin a choroba srdeční. Příliš mnoho sezení se dokonce spojuje s brzkou smrtí.

Kromě toho vám také může poškodit záda a souvisí také s chronickou bolestí zad a špatným držením těla.

Škodlivým účinkem sezení můžete předejít pravidelným prováděním následujících 10 protahovacích cvičení. Těchto 10 jógových cviků vám pomůže zlepšit sílu a pružnost a předcházet bolesti v zádech a kolenou.

Proč jógový strečink napravuje škody z dlouhého sezení

Jóga vznikla v Indii a cvičí se již celá tisíciletí. Toto staré cvičení mysli a těla se stalo součástí naší moderní doby a je symbolem klidu a zdraví.

Podle studie Jóga v Americe z roku 2012 cvičí dnes v Americe jógu více než 20 milionů Američanů (každý 15. obyvatel). U nás na Slovensku je to zatím méně, ale nebylo by na škodu to změnit.

O józe bylo publikováno mnoho studií, které naznačují, že je účinným způsobem ke zvýšení fyzické aktivity, zejména síly, pružnosti, dýchání a rovnováhy a také na snížení stresu a zlepšení duševních schopností.

Podle webové stránky HNS existují dokonce důkazy, že pravidelné cvičení jógy je prospěšné pro lidi s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce a různými bolestmi.

Hlavními složkami jógy jsou série pohybů (pozic), určených ke zlepšení síly a pružnosti, a jejich cílem je sjednocení mysli, těla a ducha.

Pokud jste tedy zatím jógu necvičili nebo ji necvičíte pravidelně, určitě ji vyzkoušejte. Po chvíli se budete cítit mnohem klidnější, zdravější a budete si více uvědomovat držení a pohyb svého těla.

Uvádíme deset jógových pozic, které si můžete vyzkoušet doma:

1. Židle

Tato pozice zlepšuje držení těla, natahuje páteř a posiluje přední část stehen.

Postavte se na podlahu s nohama rozkročenýma na šířku ramen. Zvedněte ruce vzhůru tak, aby byly obráceny dlaněmi k sobě. Pokrčte nohy v kolenou a zadek posuňte dozadu, jako byste si sedali na židli.

Vtáhněte břicho a kostrč tak, abyste měli rovná záda. Celou svoji váhu přeneste na paty a dávejte pozor, aby vám kolena nepřečnívaly přes palce na nohách.

Držte asi minutu a zhluboka dýchejte.

2. Bojovník II

Tato pozice pomáhá posílit svaly středu těla a natahuje ruce, nohy a hruď. Postavte se na podlahu s doširoka rozkročenýma nohama.

Vytočte chodidla doprava – vaše pravé chodidlo směřuje dopředu a levé chodidlo doleva (viz obrázek).

Zvedněte paže souběžně s podlahou ve výšce ramen tak, abyste pravou ruku měli přímo před sebou a levou přímo za sebou. Dlaně směřují dolů.

Nyní ohněte pravou nohu v úhlu 90 stupňů. Břicho držte vtažené a zhluboka dýchejte.

V pozici vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a potom opakujte na druhou stranu.

3. Pes tváří dolů

Tato pozice vám posiluje horní část těla a zlepšuje oběh. Také natahuje páteř a svaly na nohách.

Položte na podlahu ruce a chodidla na šířku ramen od sebe. Pak se silně odtlačte rukama a zvedněte kolena tak, abyste měli natažené nohy.

Pokud kolena narovnat nedokážete, můžete je nechat zlehka ohnuté. Přejděte po rukách dopředu (nepřepínejte lokty!) A chodidly dozadu, abyste pozici prodloužili (viz obrázek).

Paty tlačte dolů k podlaze (možná se podlahy nedotýkají) a tlačte dozadu stehna. Hlavu a krk byste měli mít uvolněné. Zhluboka dýchejte a vydržte v této pozici asi minutu.

4. Dřep pozice

Tato pozice vám natahuje oblast křížů, vnitřní část stehen, kyčle a kotníky. Postavte se na podlahu s nohama na šířku ramen a palce na nohách vytočte ven.

Dlaně držte spojené před sebou jako při modlitbě. Ohněte kolena a posaďte se do hlubokého dřepu. Lokty jemně tlačte do vnitřní strany stehen a zároveň otevírejte hruď (viz obrázek).

Vydržte asi minutu.

5. Pozice desky (plank)

Tato pozice posiluje horní část vašeho těla, přičemž využívá pouze vaši hmotnost. V lehu na podlaze zatlačte dlaněmi a vysuňte dopředu hruď. Vaše ramena jsou přímo nad rukama.

Tlačte paty dozadu (chodidla by měly být na šířku ramen) a krk s hlavou táhněte dopředu, aby vaše tělo tvořilo rovnou čáru (viz obrázek).

Břicho držte zpevněné a bedra zvednuté, přičemž paty táhnete dozadu.

V uvedené pozici vydržte asi minutu.

6. Pozice člunu

Tato pozice posiluje svaly středu těla. Posaďte se na podlahu se ohnutými koleny a chodidly na podlaze.

Lehce se zakloňte dozadu, ohněte kolena a zvedněte chodidla z podlahy tak, aby s ní svíraly úhel 45 stupňů. Narovnejte ruce před sebe tak, aby směřovaly dlaněmi k sobě.

Potom začněte natahovat nohy. Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a pomalu položte dolů. Opakujte několikrát.

7. Pozice mostu

Tato pozice vám natahuje bedra, posiluje svaly horní části nohou (harmstringy) a zadku.

Lehněte si na záda a ruce, obrácené dlaněmi dolů, položte podél těla. Ohněte nohy tak, abyste chodidla měli položené na podlaze na šířku ramen.

Vaše kolena by měly být v jedné linii s palci na nohách. Zvedněte boky a záda tak, abyste o podlahu opírali jen spodní částí lopatek.

V této pozici vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů. Spusťte boky dolů a několikrát opakujte.

8. Pozice polovičního pana ryb

Tato pozice natahuje bedra, ramena a páteř. Posaďte se na podlahu s nohama nataženýma před sebe. Nyní ohněte levé koleno a levé chodidlo položte z vnější strany pravého stehna, jak vidíte na obrázku.

Ohněte pravou ruku a pravým loktem tlačte do vnější strany levého kolene. Vaše páteř je nyní vykroucením a vy hledíte na stěnu za sebou.

Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a opakujte na druhou stranu.

Ohněte pravou ruku a pravým loktem tlačte do vnější strany levého kolene. Vaše páteř je nyní vykroucením a vy hledíte na stěnu za sebou.

Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a opakujte na druhou stranu.

9. Pozice kobylky

Tato pozice vám natahuje a narovnává páteř a oblast křížů. Lehněte si na podlahu obličejem dolů.

Zvedněte nohy z podlahy, přičemž jejich tisknete k sobě. Nyní zvedněte dozadu ruce a zvedejte hruď.

Tuto pozici držte asi minutu.

10. Pozice dítěte

Tato pozice otevírá a natahuje bedra, čtyřhlavé svaly stehen a kříže. Klekněte si na podlahu, přičemž sedíte na patách, kolena máte od sebe na šířku ramen a horní část těla mezi stehny.

Vaše čelo se dotýká země. Ruce položte přímo před sebe. zavřete oči a zhluboka dýchejte. V této pozici zůstaňte alespoň minutu.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zdraví

Je mi 45 a vypadám mladší než moje dcera! 5 minut denně si po obličeji rozmazávám tuto věc, kterou máme každý doma!

Dnes budu sdílet super jednoduchou a efektivní kávovou masku na obličej.

Tato maska ​​exfoliuje odumřelé buňky pokožky, hluboce vyživuje pokožku a zanechává ji zářivou, zářící. Díky tomu můj obličej vypadá tak hladce a jasně.

Medový
kávový prášek

Příprava:

Vezměte 1 a 1/2 čajové lžičky kávového prášku do misky a
přidejte jednu čajovou lžičku medu.
Velmi dobře to promíchejte

Nejprve si umyjte obličej teplou vodou, abyste otevřeli póry pokožky. Osušte si obličej suchý a poté si tuto masku naneste na obličej. Nechejte to působit 20-25 minut. Při aplikaci jemně vtírejte po dobu 2 minut a poté nechejte zaschnout. Opláchněte ji studenou vodou.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Okamžitě tento produkt vyhoďte! Produkt, který způsobuje rakovinu, má ho každý v lednici!

Nevhodné tepelné zpracování jídla během vaření může přispět k pronikání karcinogenů do těla dětí i dospělých.

Podle odborníků z Národního ústavu pro výživu mohou být známé potraviny zdrojem nebezpečných sloučenin. Nejprve se jedná o potraviny bohaté na sacharidy.

Pokud jsou nesprávně smažené nebo vařené, vytváří se v nich akrylamid – látka, která může vyvolat rozvoj rakoviny.

Při vyšším tepelném ošetření vstupuje 36% nebezpečné sloučeniny do těla dospělého z brambor, 30% z kávy, 13% z chleba. U dětí jsou tyto ukazatele ještě vyšší: 43% u brambor, 20% u hranolků a čokolády, 16% u chleba.

Podle odborníků mohou být rýžové koláče a rýžová kaše pro děti navíc velmi nebezpečné. Protože se tyto potraviny vaří při vysokých teplotách, mohou obsahovat anorganický arsen. Milovníci rýžových pokrmů, kteří je konzumují po dlouhou dobu, tak riskují, že u sebe rozvinou onkologii.

Známá jídla, jako je rýže, brambory nebo chléb, vařená při teplotách nad 120 stupňů, mohou také obsahovat nebezpečné sloučeniny, jako je olovo, kadmium, polychlorované bifenyly a dioxiny, tvrdí dánští odborníci.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Lékař, který provedl přes 1200 potratů a teď celému světu ukazuje, jak k tomu dochází zevnitř.

Dr. Levantino ve svém životě provedl více než 1200 potratů. Ve spolupráci s novinářkou Leelou Rose vytvořil speciální web, kde podrobně hovoří o každé metodě potratu a ukazuje, jak k ní dochází. Cíl je samozřejmě přesně opačný: boj o záchranu životů nenarozených dětí. Koneckonců, kdyby všichni viděli, co se vlastně při potratu stalo, pak by nebylo otázek, zda to udělat nebo ne.

Ne, nejde o skutečná krvavá videa nenarozených dětí. Jedná se o animace, spíše cynické, které doktor Levantino velmi bezcitně komentuje.

Video potratů ve druhém trimestru:

Ve videu výše – chirurgický potrat ve druhém trimestru těhotenství – rozebrání a extrakce plodu. Video zaznamenalo téměř 3,5 milionu zhlédnutí.

Indukční potrat ve třetím trimestru: podává se injekce, která zabije dítě a mrtvé dítě:

Vakuové potraty v prvním trimestru:

Video z potratu v prvním trimestru po užití potratových pilulek:

Všechny tyto typy potratů jsou ve Spojených státech legální.

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video2 hodinami před

Potom co rozřezal strom našel tento muž uvnitř něco co nikdo nečekal a všechny to do dnes děsí!

Sotva někdo mohl najít něco zábavného při kácení stromů, ani ten chlap nemohl najít něco opravdu nečekaného a dokonce děsivého....

Celebrity4 hodinami před

Viděli jsme VŠECHNO! Hvězdy, které ukazují více, než je potřeba!

Hvězdy samozřejmě dávají pozor na svůj vzhled, ale často dělají chyby v kráse. Pokaždé, když se hvězdy pokusí překvapit své...

Horoskopy6 hodinami před

Páry podle znamení zvěrokruhu, které se k sobě nejvíce hodí na dlouhodobý vztah.

Dříve byla otázka „Jaké je vaše znamení zvěrokruhu?“ bylo hloupé klišé a chytlavá fráze, která nikdy nezklame, píše Urbo. Je...

Zajímavosti6 hodinami před

Existuje 5 typů ženských bříšek. Zde je postup, jak odstranit každý z nich!

Bez toho nebudete mít ploché břicho! Zbavit se břicha  je nejdůležitější úkol pro každou dívku, píše BetterMe. Tento problém je obzvláště akutní...

Zajímavosti6 hodinami před

Podle toho jak vás muž líbá poznáte co k vám cítí: 8 druhů polibků a jejich význam

Každý z nás vyjadřuje své city v lásce různými způsoby. To platí také pro způsob, jakým objímáme, a pro ty...

Stalo se6 hodinami před

Chtěla prodat své panenství za nejnovější iPhone 11. Takto byla potrestána …

Někdy jsou lidé schopni zločinů, lží, vražd kvůli penězům, píše EliteReaders. Naše hrdinka samozřejmě nikoho nezabila, ale kvůli uzavření výhodného...

Zdraví7 hodinami před

Je mi 45 a vypadám mladší než moje dcera! 5 minut denně si po obličeji rozmazávám tuto věc, kterou máme každý doma!

Dnes budu sdílet super jednoduchou a efektivní kávovou masku na obličej. Tato maska ​​exfoliuje odumřelé buňky pokožky, hluboce vyživuje pokožku...

Zajímavosti7 hodinami před

Okamžitě tento produkt vyhoďte! Produkt, který způsobuje rakovinu, má ho každý v lednici!

Nevhodné tepelné zpracování jídla během vaření může přispět k pronikání karcinogenů do těla dětí i dospělých. Podle odborníků z Národního...

Bizardní8 hodinami před

Odborníci zkoumali jídlo z fastfoodu McDonald’s pod mikroskopem a nevěřili svým očím, co viděli

Máte jedinečnou šanci získat odpověď na otázku, zda můžete McNuggets opravdu jíst. Je to škoda, ale vědci učinili nepříjemný objev....

Celebrity8 hodinami před

Na veřejnost pronikli dlouho zatajované konverzace mezi princem Philipem a Dianou. Tohle mluví za vše !

Včera se ve světových médiích rozšířila další tragická zpráva. Princ Philip, manžel královny Alžběty II., Zemřel. Aristokrat byl barevná a...

Oblíbené