Zdraví

10 cvičení na nápravu poškození páteře způsobeného sezenímPodle studie, zveřejněné v časopise American Journal of Epidemiology , tráví průměrný člověk více než polovinu svého dne činnostmi vyžadujícími si sezení (sledování televize, dojíždění do práce a z ní, sezení u počítače, atd.)

Podle vědecké zprávy Současný výpočet kardiovaskulárních rizik , publikované v lékařském časopise, příliš mnoho sezení může být stejně škodlivé jako pasivní kouření.

Některé studie dokazují vztah mezi příliš dlouhé sezením a vyššími mírami chronických onemocnění, jako jsou cukrovka 2. typu, onemocnění ledvin a choroba srdeční. Příliš mnoho sezení se dokonce spojuje s brzkou smrtí.

Kromě toho vám také může poškodit záda a souvisí také s chronickou bolestí zad a špatným držením těla.

Škodlivým účinkem sezení můžete předejít pravidelným prováděním následujících 10 protahovacích cvičení. Těchto 10 jógových cviků vám pomůže zlepšit sílu a pružnost a předcházet bolesti v zádech a kolenou.

Proč jógový strečink napravuje škody z dlouhého sezení

Jóga vznikla v Indii a cvičí se již celá tisíciletí. Toto staré cvičení mysli a těla se stalo součástí naší moderní doby a je symbolem klidu a zdraví.

Podle studie Jóga v Americe z roku 2012 cvičí dnes v Americe jógu více než 20 milionů Američanů (každý 15. obyvatel). U nás na Slovensku je to zatím méně, ale nebylo by na škodu to změnit.

O józe bylo publikováno mnoho studií, které naznačují, že je účinným způsobem ke zvýšení fyzické aktivity, zejména síly, pružnosti, dýchání a rovnováhy a také na snížení stresu a zlepšení duševních schopností.

Podle webové stránky HNS existují dokonce důkazy, že pravidelné cvičení jógy je prospěšné pro lidi s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce a různými bolestmi.

Hlavními složkami jógy jsou série pohybů (pozic), určených ke zlepšení síly a pružnosti, a jejich cílem je sjednocení mysli, těla a ducha.

Pokud jste tedy zatím jógu necvičili nebo ji necvičíte pravidelně, určitě ji vyzkoušejte. Po chvíli se budete cítit mnohem klidnější, zdravější a budete si více uvědomovat držení a pohyb svého těla.

Uvádíme deset jógových pozic, které si můžete vyzkoušet doma:

1. Židle

Tato pozice zlepšuje držení těla, natahuje páteř a posiluje přední část stehen.

Postavte se na podlahu s nohama rozkročenýma na šířku ramen. Zvedněte ruce vzhůru tak, aby byly obráceny dlaněmi k sobě. Pokrčte nohy v kolenou a zadek posuňte dozadu, jako byste si sedali na židli.

Vtáhněte břicho a kostrč tak, abyste měli rovná záda. Celou svoji váhu přeneste na paty a dávejte pozor, aby vám kolena nepřečnívaly přes palce na nohách.

Držte asi minutu a zhluboka dýchejte.

2. Bojovník II

Tato pozice pomáhá posílit svaly středu těla a natahuje ruce, nohy a hruď. Postavte se na podlahu s doširoka rozkročenýma nohama.

Vytočte chodidla doprava – vaše pravé chodidlo směřuje dopředu a levé chodidlo doleva (viz obrázek).

Zvedněte paže souběžně s podlahou ve výšce ramen tak, abyste pravou ruku měli přímo před sebou a levou přímo za sebou. Dlaně směřují dolů.

Nyní ohněte pravou nohu v úhlu 90 stupňů. Břicho držte vtažené a zhluboka dýchejte.

V pozici vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a potom opakujte na druhou stranu.

3. Pes tváří dolů

Tato pozice vám posiluje horní část těla a zlepšuje oběh. Také natahuje páteř a svaly na nohách.

Položte na podlahu ruce a chodidla na šířku ramen od sebe. Pak se silně odtlačte rukama a zvedněte kolena tak, abyste měli natažené nohy.

Pokud kolena narovnat nedokážete, můžete je nechat zlehka ohnuté. Přejděte po rukách dopředu (nepřepínejte lokty!) A chodidly dozadu, abyste pozici prodloužili (viz obrázek).

Paty tlačte dolů k podlaze (možná se podlahy nedotýkají) a tlačte dozadu stehna. Hlavu a krk byste měli mít uvolněné. Zhluboka dýchejte a vydržte v této pozici asi minutu.

4. Dřep pozice

Tato pozice vám natahuje oblast křížů, vnitřní část stehen, kyčle a kotníky. Postavte se na podlahu s nohama na šířku ramen a palce na nohách vytočte ven.

Dlaně držte spojené před sebou jako při modlitbě. Ohněte kolena a posaďte se do hlubokého dřepu. Lokty jemně tlačte do vnitřní strany stehen a zároveň otevírejte hruď (viz obrázek).

Vydržte asi minutu.

5. Pozice desky (plank)

Tato pozice posiluje horní část vašeho těla, přičemž využívá pouze vaši hmotnost. V lehu na podlaze zatlačte dlaněmi a vysuňte dopředu hruď. Vaše ramena jsou přímo nad rukama.

Tlačte paty dozadu (chodidla by měly být na šířku ramen) a krk s hlavou táhněte dopředu, aby vaše tělo tvořilo rovnou čáru (viz obrázek).

Břicho držte zpevněné a bedra zvednuté, přičemž paty táhnete dozadu.

V uvedené pozici vydržte asi minutu.

6. Pozice člunu

Tato pozice posiluje svaly středu těla. Posaďte se na podlahu se ohnutými koleny a chodidly na podlaze.

Lehce se zakloňte dozadu, ohněte kolena a zvedněte chodidla z podlahy tak, aby s ní svíraly úhel 45 stupňů. Narovnejte ruce před sebe tak, aby směřovaly dlaněmi k sobě.

Potom začněte natahovat nohy. Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a pomalu položte dolů. Opakujte několikrát.

7. Pozice mostu

Tato pozice vám natahuje bedra, posiluje svaly horní části nohou (harmstringy) a zadku.

Lehněte si na záda a ruce, obrácené dlaněmi dolů, položte podél těla. Ohněte nohy tak, abyste chodidla měli položené na podlaze na šířku ramen.

Vaše kolena by měly být v jedné linii s palci na nohách. Zvedněte boky a záda tak, abyste o podlahu opírali jen spodní částí lopatek.

V této pozici vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů. Spusťte boky dolů a několikrát opakujte.

8. Pozice polovičního pana ryb

Tato pozice natahuje bedra, ramena a páteř. Posaďte se na podlahu s nohama nataženýma před sebe. Nyní ohněte levé koleno a levé chodidlo položte z vnější strany pravého stehna, jak vidíte na obrázku.

Ohněte pravou ruku a pravým loktem tlačte do vnější strany levého kolene. Vaše páteř je nyní vykroucením a vy hledíte na stěnu za sebou.

Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a opakujte na druhou stranu.

Ohněte pravou ruku a pravým loktem tlačte do vnější strany levého kolene. Vaše páteř je nyní vykroucením a vy hledíte na stěnu za sebou.

Vydržte po několik hlubokých nádechů a výdechů a opakujte na druhou stranu.

9. Pozice kobylky

Tato pozice vám natahuje a narovnává páteř a oblast křížů. Lehněte si na podlahu obličejem dolů.

Zvedněte nohy z podlahy, přičemž jejich tisknete k sobě. Nyní zvedněte dozadu ruce a zvedejte hruď.

Tuto pozici držte asi minutu.

10. Pozice dítěte

Tato pozice otevírá a natahuje bedra, čtyřhlavé svaly stehen a kříže. Klekněte si na podlahu, přičemž sedíte na patách, kolena máte od sebe na šířku ramen a horní část těla mezi stehny.

Vaše čelo se dotýká země. Ruce položte přímo před sebe. zavřete oči a zhluboka dýchejte. V této pozici zůstaňte alespoň minutu.Pokračovat ve čtení
Advertisement
KomentářeNapište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zajímavosti

Po dobu 8 měsíců tato 18letá dívka jedla jen 3 jablka denně. Takto vypadala o rok později později.

Ekologie života: Toho večera se maminka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru …

Victoire Mason Doxer z Francie, 18 let. Dívka tvrdě studuje, dokončuje bakalářský titul. Toho večera se moje matka rozhodla vzít svou dceru nakupovat, aby si odpočinula. Pak nemohla ani tušit, že právě v tu chvíli se život Victoire promění ve skutečnou noční můru.

Krásná dívka v nákupním centru si všimla prestižní modelingové agentury. Victoire vždy snila o tom, že se bude podílet na politice, ale šance, o které sní jakákoli dívka v jejích dospívajících letech, nemohla selhat a přilákat mladého studenta.

Victoire již brzy udělala první kroky v kariéře modelky. Od toho dne se její život začal měnit v peklo.

Dívka se cítila prostě ztracená v divoké džungli modelingového průmyslu, kde vládla nezdravá hubenost.

“Nikdo mi to neřekl: musíš zhubnout.” Řekli mi: v září máme týden módy, velikost oblečení 32-34 – musíte se do toho vejít. “

Za dva měsíce musel student zhubnout asi deset kilogramů. Strava? Tři jablka denně. Soda – cítíte se plní. Jezte plátek kuřete nebo ryby jednou týdně.

Strategie modelování fungovala! Victoire s výškou 1,78 vážil 47 kg a svítil na přehlídkových molech v Paříži, Miláně a New Yorku.

Dívka pracovala s tak slavnými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu, postupně se stala velmi populární a vstoupila do dvaceti nejlepších modelů.

Ale za tím vším byla krutá pravda. Victoire trpěla„Zdálo se, že nemám žádný puls, ztrácel jsem vlasy a menstruace se zastavila.“

Dívka s hrůzou vzpomíná, jak pravidelně omdlela po módních přehlídkách.

Nejhorší je, že všechny fotografie modelů jsou zpracovávány ve Photoshopu:

“Vždy mi dávali tváře, lícní kosti,” říká Victoire. – Modelky, které pro ně stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí se věnovat kariéře, takže nic neříkají. Aby se vyhnuli podezření z tisku, jedí před novináři hamburgery a poté, když jsou vypnuty kamery, utíkají na toaletu, kde zvracejí. “ anorexii:

Jako dospělá si Victoire uvědomila, že se už jako osoba ztratila. Stala se velmi osamělou. Dívka upadla do hluboké deprese a viděla z ní jen jednu cestu. Po 8 měsících modelování se pokusila o sebevraždu.

“Nikdo to nechápal.” Všichni říkali „ano, váš život je snem každého!“ Ale nikdy jsem nebyl tak nešťastný, “říká Victoire.

Nakonec se dívka rozhodla porušit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Nedávno 23letá Francouzka napsala knihu s názvem Always Not Thin Enough. Model’s Diary “, ve kterém pravdivě popsala všechno: krutou stravu, hrozné parametry, designéry, pro které je žena jen předmětem sexuálního hladu. “Karl Lagerfeld říká: Obleky Chanel nejsou vhodné pro ženy s prsy.” Ale žena by měla mít od přírody prsa! Proč prostě nešijí to, co se hodí ženám! “

Příběh Victoire dokonce inspiroval vládu k přijetí zákona zakazujícího příliš přísné parametry modelu.

„Uteč, pokud někdo říká, že potřebuješ zhubnout!“ – rada, kterou by zkušená modelka ráda poskytla všem mladým dívkám, které sní o molu.

Nyní se Victoire vrací do formy, nosí velikost 38 a začíná divadelní kariéru. Je jen jednou z mála modelek, které se odvážily říci lidem celou pravdu ukrytou v zákulisí modelingového průmyslu.

Pokračovat ve čtení

Zajímavosti

Nejúčinnější domácí repelent na komáry a klíšťata. Stačí dvě věci a jste chráněni na dlouhou dobu

Léto je nejkrásnějším obdobím v roce, ale dlouhé teplé letní odpoledne nám vědí znepříjemnit komáři a klíšťata. Pokud se během horkých dnů rádi vyberete do lesa – trochu se zchladit, ale po příchodu domů zjistíte, že jste si s sebou přinesli kleště, určitě vám to pokazí celý den.

Vpich klíštěte může být opravdu nebezpečný a může způsobit opravdu vážné zdravotní problémy. Právě to je jedním z důvodů, proč jsme si pro vás připravili Účinný recept na domácí repelent, který funguje proti klíšťatům a komárům.

Hlavními ingredienciemi do tohoto domácího repelentu jsou:

150 ml Alpy,
20 hřebíčku.

Alpu si jako první přelijeme do nádoby, která je uzavřena rozprašovačem. Do tekutiny přidám hřebíček a tuto směs nechám louhovat pár dní. Během louhování ji mějte odloženou v chladničce. Po pár dnech změní alpa barvu na hnědou a tak tento Repent není vhodné při používání stříkat přímo na oblečení. Když bude alpa sépiových barvy, repelent můžete začít používat. Hřebíček tam klidně nechte, aby byl repelent co nejúčinnější.

Kromě toho, že tento sprej můžete využívat jako repelent, pokud jej držíte v lednici, v horkých letních dnech vám poslouží i jako příjemný osvěžující sprej.

Pokračovat ve čtení

Zdraví

Nemoc několikanásobně rychlejší než rakovina nemoc, která dokáže zničit celé tělo! Příznaky se mohou objevit až 5 let před diagnózou!

Každý ví, že každý, kdo má rakovinu, má vysokou šanci, že nebude žít měsíce nebo roky. Existuje však další nemoc, která vyžaduje více obětí než rakovina a jejíž příznaky se objevují 5 let před jejím výskytem, ​​což osobu varuje před nebezpečím.

Toto onemocnění není nic jiného než idiopatická plicní fibróza, která, i když je vzácná, je stále častější a postihuje hlavně muže.

Toto onemocnění je způsobeno zánětem způsobeným látkou, která se vyvíjí v plicní tkáni, přesně mezi vzduchovými vaky a kapilárami. To má za následek akumulaci pojivové tkáně a menší a menší plochu dýchacího povrchu v plicích.

Je registrována jako velmi závažné onemocnění, protože je nevyléčitelná a konkrétní příčina není známa, existuje pouze podezření, že mohou existovat určité nebezpečné účinky na životní prostředí.

1. Obtížné dýchání

Jedná se o jeden z nejznámějších příznaků onemocnění, který se může vyvinout při sportu, fyzické práci, ale také když člověk jen leží nebo sedí.

2. Silný kašel

Těžký suchý kašel, který trvá déle než 8 týdnů, může být známkou plicní fibrózy, zvláště pokud kašel vykazuje dokonce silnou bolest na hrudi a bolest svalů.

3. Únava

Protože plíce nemohou správně fungovat, tělo nedostává dostatek kyslíku, takže se vyvíjí únava, stres se stává stresujícím a noci jsou plné rotace a nespavosti.

4. Hubnutí

Protože tělo pacienta vynakládá více energie na trávení, v průběhu času ztrácí váhu.

5. Hippokratovy nehty

Hřebíky tohoto tvaru jasně naznačují některá onemocnění dýchacích cest, když plíce nejsou schopny správně fungovat, což má za následek nedostatek kyslíku v končetinách.

6. Bolesti svalů a kloubů

To je často způsobeno silným kašlem v důsledku plicní fibrózy. Mnoho pacientů uvedlo podobné stížnosti.

7. Otok

Pokud dojde k potížím s dýchacím systémem, je ovlivněna také cirkulace a mohou se objevit edematózní problémy. I v tomto případě musíte rychle navštívit lékaře.

Zdroj: filantropikum.com

Pokračovat ve čtení

Přečtete si také

Video12 měsíci před

Porota se jí smála, protože si vybrala písničku, kterou je ” nemožné zazpívat”. Sledujte jejich reakci, když začne zpívat!

V ukrajinské verzi Xfactoru se objevila 27letá žena, od níž nikdo neočekával nic velkého. Při pohledu na ni se porota...

Děti12 měsíci před

Matka natočila, jak si její dcera povídá s kočkou. To co se stalo v 10. vteřině? K nezaplacení!

Toto dítě má zajímavé rozhovory se svou kočkou každý den. Matka proto neváhala a rozhodla se je sdílet s celým...

Video12 měsíci před

Už jí nebavilo si barvit své šedé vlasy pořád dokola. Kadeřník dostal bláznivý nápad!

Kerry Grundhoefer má 41 let a barvila si vlasy již více než 10 let. Ale už toho měla dost –...

Děti12 měsíci před

Když rodina adoptovala z útulku týraného psa, nečekali ani v nejmenším, jak to skončí!

Elizabeth Spence a její manžel vždy chtěli velkou rodinu. Mají tři děti a … adoptovali 6 zvířat z útulku. Psi...

Humor12 měsíci před

Muž prosí svého psa, aby vstal konečně z postele. Když uslyšel co mu na to řekl jeho mazlíček, nemohl se přestat smát!

Thorovo štěně nesnáší vstávání. Jeho majitel vlastní pekárnu, takže musí být na nohou v 3:30 ráno. Tentokrát se Thor rozhodl...

Video12 měsíci před

Celý svět na chvilku ztratil řeč, když uviděli tohle nádherné vystoupení. Podívejte se proč

Labutí jezero Čajkovskij je klasikou baletu. Ale když uvidíte podívanou provedenou Velkým čínským státním cirkusem, vyrazí vám to dech. Jejich...

Děti12 měsíci před

4 letý chlapec zemřel kvůli koření, které máme každý z nás doma volně dostupné. Teď jeho máma varuje všechny rodiče

Každý rodič ví, že i když dítě hlídá 24 hodin, dostane skvělý nápad, který i tak zrealizuje. Tyto myšlenky často...

Video12 měsíci před

Když vešel na scénu slepý a autistický chlapec, nikdo nechápal co předvedl. Diváci si mysleli, že se stal zázrak!

Christopher Duffley z Manchesteru je perfektní, laskavé a šťastné dítě, i když to v životě není tak snadné jako jeho...

Děti12 měsíci před

Žena si adoptovala dítě, které nikdo nechtěl. Teprve po 28 letech zjistila co před ní tajil.

Ingeborg Mclntosh je profesionální matkou. V jejím domě se přes léto vystřídalo více než 125 dětí. Žádné z nich si...

Vztahy12 měsíci před

Sen každého muže! Největší dračice v posteli jsou tyto dva typy žen: Patříte mezi ně?

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z Belgie. Zjistili, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv...

Oblíbené